Чим замінити оцет в борщі

? 5 способів замінити оцет в борщі. Плюс рецепт смачного борщу без додання оцту [відео]. Як правильно гасити буряк, щоб борщ вийшов червоним – дізнайтеся у статті!

Для приготування борщової заправки використовують звичайний столовий оцет. Але бувають випадки, коли оцет закінчився або просто хочеться замінити його, щоб спробувати новий рецепт.

З цієї статті ви дізнаєтеся чим можна замінити оцет в борщі, щоб той не втратив смаку.

ТОП-5 варіантів заміни

? Що можна використовувати як альтернативу столового оцту:

  1. Томатна паста
  2. Свіжі помідори
  3. Квашена капуста
  4. Соєвий соус
  5. Лимонний сік або лимонна кислота

? Квашену капусту перед додаванням в бульйон деякий час тушкують разом з цибулею та іншими овочами. У такому разі свіжу капусту можна не використовувати зовсім.

? При використанні соєвого соусу, слід більш уважно ставиться до пропорцій. Справа в тому, що соєвий соус надає потрібну кислинку, робить правильний колір, але він має свій смак, який навіть після гасіння не випаровується.

Якщо додати більшу кількість, страва буде безнадійно зіпсовано.

? Застосування лимона і лимонної кислоти має однаковий принцип, лише завжди варто враховувати, що лимонна кислота має більш виражений присмак з-за високої концентрації.

Щоб позбутися від зайвої кислоти, можна використовувати цукровий пісок в якості підсолоджувача.

? Томатна паста і свіжий помідор володіє схожими властивостями. Тільки при використанні свіжих томатів, необхідно спочатку позбавити їх від шкіри. Після цього за допомогою дрібної терки або блендера измельчить.

В середньому для приготування борщу необхідно 2-3 томати, або 120 р. томатної пасти.

Варто відзначити, що додавання даних інгредієнтів потрібно проводити з особливою обережністю. У великих кількостях кожен з них здатний зіпсувати страву.

? Простий рецепт борщу без додання оцту

✍ Інгредієнти:

  • Буряк середніх розмірів – 1шт;
  • Морква – 100-120г;
  • Цибуля – 2 середні цибулини;
  • М’ясо на кістці – 500г;
  • Томатна паста – 80-100г;
  • Картопля – 4 шт. середніх розмірів;
  • Вода – 3л.

? Приготування:

  1. Для початку потрібно зварити бульйон. Для цього знадобиться 500 г м’яса, це може бути м’ясо птиці, яловичина або свинина. Важливу роль відіграє наявність кістки, так як це робить смак насиченим. Як вибрати м’ясо читайте тут.
  2. Наступний крок – приготування піджарки. Потрібно дві сковороди. Морква треться на середній тертці, а цибулю подрібнити і можна починати обсмажувати овочі на олії. В іншу сковороду, також на середній тертці необхідно натерти буряк і починати обсмажувати. Через 2-3 хвилини, обсмажені цибулю і моркву, додаються в буряк, куди також висипається томатна паста. На 15-20 хвилин всі овочі накриваються кришкою і залишають на слабкому вогні.
  3. Коли бульйон готовий, м’ясо потрібно дістати, прибрати кістки, а м’ясо нарізати на невеликі шматочки. Тут за бажанням кожного, можна зробити або порційні шматочки, або нарізати однаково, невеликими шматочками і змішати. М’ясо можна назад висипати в каструлю з бульйоном.
  4. Туди ж додається нарізана капуста. Після цього необхідно довести бульйон до кипіння на середньому вогні.
  5. Картоплю ріжуть скибочками або кубиками. Коли бульйон другий раз дійде до кипіння, додається в каструлю картопля, куди слідом висипаються овочі, які тушкувалися. Залишилося додати лаврушку і при необхідності сіль з перцем. Суп доваривается до готовності і можна приступати до дегустації.

При готуванні не варто сприймати рецепт як строгу вказівку дій. Приготування страви – це простір для експериментів, замінюйте продукти, додавайте нові і в результаті вийде авторська страва.

? Як правильно гасити буряк для борщу [відео]