Правила варіння супів

Варимо супи правильно! Таблиця з часом варіння продуктів. Список конкретних правил для ідеального домашнього супу. З нами ви навчитеся готувати! Заходьте!

Історично так склалося, що супи в нашому житті становлять основу харчування. Ми так до них звикли, що уявити обід без них неможливо, та й навіщо? Гарячі рідкі страви дуже корисні для організму і в деяких ситуаціях просто незамінні.

Щоб говорити про правила приготування супів, важливо розуміти, які бувають види:

  • Прозорі супи — наваристий бульйон з гарніром. Наприклад, курячий бульйон з яйцем або вуха.
  • Заправні супи — їх характерна риса полягає у наявності пасерованих овочів, будь-то цибулю, моркву, буряк або томат. До таких супів відносять: борщ, борщ, солянка, розсольник і ін
  • Загущені супи — супи, загущені яким-небудь компонентом: борошном або яйцем.
  • Супи-пюре — інгредієнти в супі подрібнюються до пюреобразного стану.
  • Обжарювальні супи — ті супи, в яких складові спочатку обсмажуються.
  • Об’єднані супи — у відвар закладаються будь-які компоненти безпосередньо перед прийомом, на столі.
  • Солодкі супи — молочні або фруктові види супів, подаються в основному на десерт.

Загальні принципи і правила варіння супів

Рекомендація 1. Основний принцип варіння всіх супів — не переварити інгредієнти. Якщо продукт варити довше, ніж це потрібно, то на смакових, а можливо, і на естетичних якостях супу це позначиться негативно. Тому в суп всі продукти закладаються в строгому порядку, ті які варяться довше — спочатку, а ті, що варяться недовго — у кінці.

Розібратися з часом варіння різних продуктів вам допоможе наша таблиця.

М’ясо, птах Овочі
Продукт Варіння Продукт Варіння
Баранина 1-1,5 год Баклажани 20-30
Яловичина 2-2,5 год Кабачки 15 хв
Гусак цілком 1-2 год Капуста 7-12 хв
Індичка цілком 1-1,5 год Капуста брокколі 5-8 хв
Кролик 1-1,5 год Капуста брюссельська 5-10 хв
Курка цілком 1ч Капуста квашена 50 хв
Легкі 1,5-2 год Капуста червонокачанна 7-12 хв
Печінка 25-30 хв Капуста савойська 4-8 хв
Свинина 2-2,5 год Капуста цвітна 6-8 хв
Серце 1,5 год Картоплю 30 хв
Телятина 1-1,5 год Картоплю нарізану 12-15 хв
Качка цілком 1-1,5 год Кольрабі шматочками 8-10 хв
Курча, дрібна птиця 1 год Лук-порей 15-20 хв
Мова 2-3 год Цибуля ріпчаста 15-25 хв
Риба, морепродукти Морква молода 20-30 хв
Продукт Варіння Пастернак 20-30 хв
Кальмари 3-4 хв Петрушка 15-25 хв
Креветки 10-15 хв Помідори 15-25 хв
Мідії 7-10 хв Ріпа 20-30 хв
Раки 10-15 хв Селера 20-30 хв
Риба шматками (150-200 г) 12-15 хв Буряк 45-60 хв
Риба великі тушки 1-2,5 год Буряк цілком 1,5 год
Макарони Спаржа 7-10 хв
Продукт Варіння Гарбуз 8-12 хв
Макарони невеликі 6-8 хв Квасоля свіжа 25-35 хв
Пенне 10-12 хв Квасоля стручкова 8-10 хв
Черепашки 12-14 хв Сочевиця свіжа 40-45 хв
Ріжки великі 10-13 хв Крупи
Ріжки тонкі 8-10 хв Продукт Варіння
Спагетті і довга локшина 9-11 хв Горох 1-1,5 год
Спагетті тонкі 3-5 хв Перлова крупа 40-50 хв
Спіралі 12-14 хв Рис 20-30 хв
Фарфалле (метелики) 10-12 хв Квасоля висушена 2-3 год
Вермішель «Павутинка» 1-2 хв Сочевиця висушена 1-2 год

Рекомендація 2. Продукти в суп закладати після того, як закипить вода. Це стосується всіх інгредієнтів, крім м’яса. М’ясо закладається в холодну вод. Таким чином овочі краще зберігають корисні речовини, а бульйон виходить наваристим.

Рекомендація 3. Варити суп слід при слабкому кипінні, інакше продукти в супі можуть втратити свою форму, розваряться. Це позначається негативно і на смакових і ароматичних на властивості першого страви.

Рекомендація 4. Порядок закладки інгредієнтів в суп регламентується часом, але і реакцією середовища. У кислому середовищі, картопля, наприклад, картопля погано розварюється, і може взагалі залишитися твердим. Тому, якщо ви варите супи з розсолом, квашеною капустою і т. п., то спочатку закладайте картоплю, а за 5 хвилин до його готовності, кислі інгредієнти.

Рекомендація 5. Овочеву пасерування в заправні супи вводять за 10-15 хвилин до готовності супу. У загущені супи, борошняну або яєчну суміш вводять за 5 хвилин до готовності супу.

Рекомендація 6. Якщо довго кип’ятити лавровий лист і спеції, то вони можуть погіршити ароматичні та смакові якості страви. Додайте приправи за 5-10 хвилин до готовності супу. Це стосується і солі.

Рекомендація 7. При варінні будь-якого бульйону: овочевого, м’ясного або рибного слід вчасно знімати піну з поверхні води. Так кипіння супу буде рівномірним і естетичні якості його не зіпсуються. Щоб бульйон був прозорим, не закриваючи каструлю кришкою протягом усього процесу варіння.

Рекомендація 8. Після того, як додали новий інгредієнт в суп, його обов’язково потрібно довести до кипіння, інакше суп швидко окислиться.

Рекомендація 9. Коли суп вже приготувався, не поспішайте розливати його по тарілках. Відставте його з гарячою конфорки, накрийте кришкою і дайте йому настоятися 10-15 хвилин. Так смак супу стане багатшим.

Рекомендація 10. Розливайте супи в підігріті тарілки або піали. Температурний режим подачі супу впливає на смакові якості.

Рекомендація 11. Для додання апетитного вигляду першого страви, при його подачі, додавайте в тарілку дрібно нарізану зелень, сухарі або сметану.

Це були основні рекомендації до варінні супів, слідуючи яким можна досягти ідеального поєднання естетичних та смакових властивостей. Ми не розписували деякі питання, пов’язані з кількісним співвідношення рідини і гущі в супі, тому що це залежить від смакових уподобань кожної людини.

Хочете прямо зараз попрактикуватися у варінні домашнього супу? Тоді беріть цей простий рецепт і приступайте! Смачно вийде у всіх!

Дорогі читачі, якщо ми в своїй статті не відповіли на всі питання, що цікавлять вас, то, будь ласка, надсилайте їх нам в листі, або залишайте під цим постом у коментарях. Відповімо кожному!