Сухі супи

Задумалися про шкоду сухих страв типу ролтона і доширака? Дізнайтеся, як їх виготовляють і наскільки вони шкідливі для організму.

Сухі супи складаються з висушеної локшини з одним або двома пакетиками спецій і рослинним маслом. Але бувають інші види супів швидкого приготування, наприклад, суміші, які заварюються в гуртку і, розбухаючи, знаходять консистенції пюре. Це стосується перших страв, час заварювання яких займає 1-2 хвилини.

Існують ще бульйонні кубики, полегшують процес приготування. До цього типу відносяться заправки в розсипчастою вигляді.

Причини вживання супів швидкого приготування:

  1. Відсутність вільного часу.
  2. Похідні умови або тривала дорога. У таких ситуаціях сухпай — незамінна річ. Якщо до них додати ще тушеночки або ковбаски, так просто смакота виходить.
  3. Економія грошей, т. к. стоїть «швидка» їжа дешево.

виготовляються сухі супи

Існує два способи отримання сухих перших страв:

  • Перший називається сублимированием. Інгредієнти спочатку заморожуються, а потім під вакуумом їх зневоднюють. Такий непростий метод зберігає корисні властивості продукту, колір, смак. Сублимирование — процес дорогий, тому до дешевих пакетиках, типу ролтона і доширака він не відноситься.
  • Другий спосіб — дегідрування, тобто процес зневоднення (висушування) інгредієнтів. При такому методі смак, колір, вітаміни продукту випаровуються. Замінюють їх ароматичні добавки, приправи, посилювачі смаку, фарбники.
    Дегідрування використовується при виробництві перших страв швидкого приготування. Це значно подовжує термін придатності продукту.

Застосування завариваемых супів

Быстрозавариваемая локшина без приправ не представляє ніякої небезпеки для організму. За складом вона схожа на звичайні макарони.

Таку локшину використовують в багатьох стравах. У нас теж є рецепт з такою локшиною, перейти.

Дуже швидко приготувати смачний бульйон з «швидкої» локшиною, адже її ні хвилини не потрібно варити, а потрібно залити окропом.

Шкідливі супи швидкого приготування

Однозначно говорити про шкоду такого продукту не можна. Будь-яка їжа може бути корисною і шкідливою для організму.

Не варто харчуватися цими супчиками регулярно, не зловживайте. Нехай ваш раціон буде різноманітним. Салати, фрукти, м’ясо, риба — страви необхідні людині, щоб бути здоровим та енергійним.

найвідоміша насторожуюча добавка — підсилювач смаку глутамат натрію. Виглядає він, як порошок з біло-дрібних прозорих кришталиків. При випробуванні на щурах з’ясувалося, що людина не в силах отримати небезпечне кількість речовини з продуктів харчування. Для цього потрібно кілограмами є глутамат в чистому вигляді, а це інша історія.

Якщо є вибір, то потрібно менше вживати різної хімії. Людство Землі примножується, що спонукає посилених темпах вирощувати фрукти, овочі, худоба. Тому ми самі можемо не знати, від якого продукту чекати більшої шкоди.

Якщо критично ставитися до консервантам, підсилювачів, підсолоджувачів, іншим штучним добавкам, то треба переїхати в село, подалі від переробних заводів, з сприятливим кліматом для вирощування сільськогосподарських культур, з незаражену грунтом. Але убезпечити організм від якої-небудь шкоди на 100% не вийде, оскільки стан повітря і води від нас не залежать.

Бажаємо вам збалансовано харчуватися, бути здоровими і щасливими!