Чому млинці виходять блідими: 8 головних причин

8 причин білих млинців. Дізнайтеся, чого бракує у вашому тесті, щоб млинці вийшли красивими жовтими! Рецепт румяних млинців без яєць з відео.

8 причин, за якими млинці виходять білими

  1. Недостатньо цукру. Класти занадто багато не потрібно, достатньо 2-3 столових ложок на літр рідини. Нагріваючись цукор темніє і ділиться карамельним кольором з млинцями.
  2. Багато солі. Досить покласти пів чайної ложки на літр тесту.
  3. Холодна сковорода. Виливати тісто рекомендується на гарячу, навіть розпечену сковороду. Досвідчені господині використовують для млинців чавунні сковороди – вони швидко нагріваються і довго утримують набране тепло. Підійдуть алюмінієві сковороди. Якщо у посуду товсте дно, потрібно терпляче дочекатися, поки вона повністю прогріється.
  4. Тісто замішане на воді. Рум’яні млинці замішуються виключно на молоці. Допускається розведення водою, але в пропорції не більше 70/30.
  5. Холодне молоко. Млинці будуть не просто блідими, вони візьмуть синюватий відтінок. Рекомендується залишити молоко при кімнатній температурі 10 хв, після чого можна замішувати тісто. Знежирене молоко для рум’яних млинців не підходить.
  6. Мало яєць. Економити на яйцях не варто, якщо хочеться ласувати рум’яної випічкою. Жовті млинці виходять при співвідношенні 6 яєць на літр молока.
  7. Пісне масло. Замість рослинного масла краще використовувати вершкове масло або сало. Зручно промащувати сковорідку шматочком, на вилці. Щоб не перестаратися з кількістю, можна помазати половинку картоплини і вже її наколоти для обмазування посуду.
  8. Несправна плита. Якщо всі інгредієнти в правильних пропорціях, залишається переконатися в потужності плити. Стара або давно не чищена техніка може не справлятися з нагріванням.

Додати млинців апетитний рум’янець можна додавши в тісто трохи вершкового масла. Попередньо її слід розтопити.

Як приготувати жовті млинці без яєць

Інгредієнти:

  • молоко – 1 л;
  • масло рослинне – 120 г;
  • масло вершкове – 100 г;
  • борошно – 400 г;
  • сіль – 5 р;
  • цукор – 60 р.

Приготування:

  1. Борошно обов’язково кілька разів просіяти, щоб млинці були не тільки рум’яними, але і повітряними.
  2. Всипати цукор, обережно присолити (можна трохи відхилитися від норми, але не занадто).
  3. Замішати суху суміш по колу, одночасно тонкою цівкою вводячи тепле молоко. Продовжувати помішувати, поки тісто не стане гладким.
  4. Влити олію.
  5. Поки тісто настоюється, є час прогріти сковороду. Коли дно почне теплішати, змастити невеликим шматочком масла. Коли посуд розжарилася, встановити середню потужність. Збільшувати або зменшувати вогонь не варто до закінчення випікання млинців.
  6. Зачерпнути трохи тіста і рівномірно розподілити по сковороді. Запузырившаяся поверхню – сигнал до перевертання. Процедура вимагає акуратності, так як без яєць міцність тіста невисока. Щоб не порвати млинець, краще використовувати м’яку силіконову лопатку.
  7. Тісто краще брати зверху, зрідка перемішуючи. Так легше уникнути осідання борошна на дні ємності.
  8. Сковорідку змащувати можна кожен раз після зняття млинця, або через один. Якщо млинці випікаються на старовинній чавунному посуді, можна обійтися без частого промазування. За роки використання поверхню сковороди досить промаслилась. У цьому випадку варто змащувати самі млинці вже на тарілці.
  9. Кожна господиня може регулювати товщину млинців самостійно. Розлив тісто в стоїть сковорідку, слід очікувати пишні панкейкі. Якщо ж взяти пательню за ручку і повільно провертати, поки наливається тісто, млинець вийде ажурний, майже прозорий.
  10. Як спритно перевернути млинець? Відео-урок дивіться в цій статті.

Такі млинці підходять для подачі з начинкою. Можна приготувати незвичайний десерт із фруктами та карамеллю або поекспериментувати з м’ясним наповненням.

Відео-рецепт рум’яних млинців на молоці