Як поставити дріжджове тісто на пиріжки

Рецепти смачного тіста для пиріжків. Дізнайтеся, як робити тісто для пиріжків, як в пиріжкових і які інгредієнти необхідні для замісу. 6 кращих рецептів [відео].

Мало що так асоціюється з домашнім затишком, як пишна ароматна випічка на дріжджовому тісті. Завести тісто на пироги можна на молоці, воді, кефірі, кисляку, сироватці, капустяному розсолі, пиві та ін. Технологія не складна, розбереться і недосвідчений кулінар.

Дріжджове тісто на воді

Простий рецепт, для якого не потрібні ні молоко, ні яйця.

✍ Інгредієнти:

  • 270 мл чистої питної води;
  • 580-600 грам борошна (3,5 склянки (250 мл) + десертна ложка з гіркою);
  • ¾ чайної ложки дрібної солі;
  • столова ложка цукру;
  • 50-60 мл рослинного масла (без вираженого запаху);
  • 25 грам пресованих дріжджів (допустимо замінити на дві чайних ложки без гірки сухих дріжджів).

Приготування:

  1. Відлити половину води, підігріти її до 35-37 °C, розчинити в ній дріжджі і цукор, почекати, поки на поверхні з’явиться бульбашкова піна. Якщо протягом 15 хвилин стійка піна не утворилася, значить, неякісні дріжджі, замішувати на них тісто не можна.
  2. Борошно з сіллю просіяти в миску, влити до неї опару, олія і воду, що залишилася. Замісити помірно м’яка, не прилипающее до рук тісто. Вимішувати потрібно не менше 5 хвилин.
  3. Миску змастити маслом, викласти тісто, накрити рушником або тканинною серветкою, прибрати на 50 хвилин в тепле місце без протягів.
  4. Потім можна формувати пиріжечки і випікати або смажити, на ваш розсуд.

Пиріжки вийдуть легшим, якщо звичайну воду замінити на газовану мінеральну.

Тісто для пісних пиріжків з картоплею, як в пиріжкових

На кефірі

Кефірний тісто швидко підходить, вироби з нього довго не черствіють, зберігають пишність і м’якість. Це дуже смачне тісто для пиріжків!

буде Потрібно:

  • півлітра кефіру кімнатної температури;
  • кілограм пшеничного борошна;
  • 2 столові ложки теплої води (37-40 °C);
  • 1 яйце;
  • 30 мл рослинного масла (2 ст. л.);
  • 1 столова ложка цукру в тісто, 1 чайна — в опару;
  • ½ чайної ложки солі;
  • 11 грам (пачка) сухих дріжджів.

Приготування:

  1. У воді розмішати дріжджі, чайну ложку цукру, нещільно прикрити ємність і дочекатися появи дріжджовий піни, орієнтовно 10 хвилин.
  2. Кефір з’єднати з цукром, сіллю, яйцем. Додати опару, ретельно перемішати, влити олію.
  3. Потроху додаючи просіяне борошно, замісити не круте, не липке тісто. Викласти його в змащену рослинним маслом миску, затягнути харчовою плівкою, зверху рушником, прибрати в тепле місце. Через півгодини тісто можна обім’яти і приступити до формування випічки.

Тісто для солодких пиріжків, як в пиріжкових [відео]

На молоці

Не примхлива універсальне тісто. Для солодкої випічки можна збільшити кількість цукру в рецепті в півтора рази.

Інгредієнти:

  • склянку молока (250 мл);
  • 450-500 грамів борошна (за необхідності ще 1-2 ст. л. на подпыл);
  • півпачки розтопленого вершкового масла (100 грам);
  • 1 яйце;
  • 3 ст. л. цукру;
  • 0,5 ч. л. солі;
  • 11 грам (пачка) сухих дріжджів.

Приготування:

  1. Молоко трохи підігріти (до 36-37 °C), всипати в нього дріжджі і цукор, швидко розмішати, залишити на 15 хвилин до утворення дріжджовий піни.
  2. Яйце злегка збити віночком з сіллю. Воно має бути кімнатної температури. Якщо яйце взято з холодильника, його можна зігріти під проточною горячеватой водою.
  3. До яєць влити тепле (не гаряче) масло, змішати до однорідності, додати опару, ще раз старанно перемішати.
  4. Борошно просіяти, поступово всипати до рідкої суміші. Спочатку замішувати віночком, потім руками. Остаточний заміс краще робити на столі, місити тісто не менше 5 хвилин до гладкості. Воно повинно вийти не липким, середньої щільності.
  5. Зібрати тісто в кулю, обмазати рослинним маслом, укласти в глибоку миску, затягнути харчовою плівкою, відправити в тепле місце. Через 45 хвилин обім’яти, залишити ще на годину для повторного підйому. Більше не обминати. Тісто готове.

Якщо молока в холодильнику не виявилося, але є сухе, можна розвести його. На склянку теплої води беруть 3 столові ложки концентрату, ретельно розмішують, дають постояти 10 хвилин.

Відео-рецепт універсального дріжджового тіста

Тонкощі від пекарів по роботі з дріжджовим тістом

Як правильно замісити тісто на пиріжки:

  1. Стежити за якістю дріжджів. Вони — основа тесту. У свіжих пресованих дріжджів світлий колір, приємний, не різкий спиртовий запах, поверхня без заветренностей, брикет легко кришиться. У сухих дріжджів упаковка не повинна бути пошкоджена.
  2. Стежити за температурою води (молока). В холодній воді (молоці) дріжджі не активуються, в гарячій гинуть. Оптимальна температура — 36-40 °C. Інші компоненти тіста повинні бути кімнатної температури.
  3. Просіяти борошно, щоб збагатити його киснем і позбутися від можливих домішок.
  4. Працювати з тестом в теплому приміщенні без протягів. Двері і вікна краще закрити.
  5. Ретельно вимішувати тісто. Вже зібралося в кулю тісто продовжують місити не менше 5 хвилин.
  6. Не забивати тісто борошном. Туге тісто буде погано підходити, погано розкачуватись і формуватися.
  7. Не закривати ємність з замішаним тестом герметично. Йому потрібно дихати, гору посуду досить затягнути плівкою або накрити рушником.
  8. В процесі підйому тримати тісто в теплому місці. Для цього підійде, наприклад, духовка з включеною лампочкою, мікрохвильовка з поставленим поруч з тестом склянкою з окропом, широкий таз, наповнений теплою водою. Біля радіаторів тісто потрібно расстаивать з обережністю, що виходить від них жар може надати надмірним, бродіння піде надто активне і продукт перекиснет.
  9. Не перетримувати тісто. Час підйому в теплі з кількома обминками не повинно перевищувати трьох годин. Вироби з перестоявшего тесту будуть з неприємною кислинкою і менш м’якими.
  10. Расстаивать сформовані вироби перед випіканням. Час залежить від типу виробу та його розміру: від 20 хвилин для булочок і пиріжків до 1,5-2 годин для хліба.
  11. Змащувати вироби перед випіканням. Роблять це за 5 хвилин до посадки деко в духовку. Збовтане яйце або жовток дадуть скоринці глянець і виражену рум’яність. Від сметани або підсолодженого міцного чаю поверхня стане золотавою і матовою. Молоко зробить випічку світло-золотистої.
  12. Змащувати готові гарячі вироби вершковим або топленим маслом, якщо потрібно зробити поверхню м’якою. Масло можна попередньо розтопити і наносити його пензликом або наколоти на виделку шматок нерозтопленого і змащувати їм.
  13. Дотримуватися температури випікання, зазначеної в рецепті. Неправильний температурний режим погіршить якість і смак випічки.

Дріжджове тісто можна заготовити про запас, вона добре переносить заморозку.