Що робити якщо замерзла білокачанна капуста

Дізнайтеся, що можна зробити з підмерзлою капустою. Способи реанімації та ідеї для приготування страв. Не викидайте мерзлу капусту! Подивіться, що з нею можна зробити.

Визначення ступеня промерзання

Глибину промерзання білокачанної капусти визначають візуально після розрізання головки на дві частини або спостерігаючи за відновленням схоплених морозом листя в теплому приміщенні.

Якщо мороз лише злегка зачепив зовнішні листя, приводів для занепокоєння немає. Плід можна легко реанімувати і використовувати за прямим призначенням. Повністю ж промерзла до качана капуста після відтавання може безповоротно втратити свої харчові якості.

Не варто хвилюватися, якщо морози застали урожай на грядці. Білокачанна капуста належить до числа сільськогосподарських культур, стійких до заморозків, і порівняно легко справляється з морозами до -5 градусів. Така обробка холодом навіть покращує смакові якості продукту, надаючи йому приємний солодкуватий присмак.

Якщо промерзла частково

Видалити пошкоджені холодом частини

Якщо підмерзли виключно зовнішні листя, то після їх видалення капуста нічим не відрізняється від не піддавалися впливу низьких температур і може, при дотриманні належних умов, зберігатися до 6 місяців.

Оптимальними для домашнього зберігання білокачанної капусти умовами вважається температура від -1 до +2 градусів і вологість повітря від 90 до 98%. Вона добре зберігається на лоджіях і в коморах.

Капуста підмерзла на грядці

Якщо білокачанна капуста замерзла на грядці, не слід відразу збирати урожай. Потрібно дати її самостійно відтанути і відновитися. Після відтавання капуста набуває початкові смакові якості, нічим не відрізняється від звичайних і її можна зрізати.

Капуста чудово переносить зберігання під шаром снігу, який створює умови, практично повністю відповідні підтримуваних в домашньому холодильнику.

Білокачанна капуста прекрасний антиоксидант, багатий на каротин, солі калію, фосфору і повністю безпечна для дитячого харчування, так як не викликає алергії. Їй приписують здатність продовжувати молодість організму.

А дієтологи вважають, що квашена капуста навіть корисніше свіжої, так як містить більше корисних мікроелементів.

Порятунок капусти в домашніх умовах

Якщо ж капуста піддалася надмірного впливу морозу вже в процесі зберігання, її перекладають у прохолодне місце (не більше +15 градусів) і накривають чим-небудь щільним і теплоізоляційним (ковдри тощо) приблизно на тиждень.

Після відновлення таку капусту слід зберігати окремо від інших овочів і періодично спостерігати за її станом, адже вона може почати псуватися раптово.

При вдалому збігу обставин, такий плід може зберігатися до двох місяців.

Якщо промерзла сильно

Поетапна реанімація

Повністю промерзлу капусту можна спробувати повернути до життя.

Для цього її поміщають на два або три дні в приміщення з температурою близько +4 градусів, після чого переносять у більш тепле приміщення (до +15 градусів), накривають і тримають там до повного відновлення. Хоча воно і не гарантована навіть після виконання процедури.

Щільні качани капусти переносять морози гірше, ніж пухкі. Наявність повітряних прошарків між листям створює додатковий захист від проникнення холоду до серцевині плоду.

Для чого згодиться морожена капуста

Якщо ж необхідності в зберіганні промерзлій капусти немає, то її слід занести в прохолодне приміщення (від +5 до +10 градусів) і дати відтанути, після чого, у більшості випадків, вона годиться для маринування, квашення (рецепт дивіться тут), соління або безпосереднього використання в готуванні.

Заквашену з підморожених качанів капусту краще використовувати не в якості самостійного блюда, а для приготування перших страв, а також піддавати термічній обробці.

Слід пам’ятати, що капусті, піддавалися заморожуванню, для приготування потрібно менше часу, так як вона спочатку більш м’яка.

Відео — капустяне листя після заморозки

Якщо серцевина повністю промороженной капусти може і не знайти корисного харчового застосування, то частина заморожених листя можна відібрати відразу після розморожування і використовувати для приготування голубців.

В цьому випадку вони не вимагають отварки, так як стають досить м’якими в процесі відтавання. Деякі господині спеціально заморожують листя капусти для цієї страви.

Історія білокачанної капусти бере свій початок в Іспанії, де вона вперше з’явилася ще задовго до початку нашої ери. Надалі культуру почали вирощувати в Римській Імперії, Стародавньої Греції та в Єгипті. У давньоруських літописах вона згадується з початку XI-го століття.