Які овочі можна їсти сирими, а які не можна. Це повинен знати кожен!

Дізнайтеся тут, які саме овочі потрібно їсти сирими, а які нужго готувати і чому. Список овочів з описом корисних властивостей. Як правильно готувати овочі.

Можна і потрібно їсти сирими

У цій статті ми розглянемо, які овочі можна їсти сирими, а які ні і чому.

Буряк

Сира буряк збагачена:

  • вітаміни — A, В, C, Е, К, PP;
  • макроелементами — калієм, кальцієм, магнієм, натрієм і фосфором;
  • мікроелементами — цинком, міддю, залізом, марганцем і селеном.

Овоч рекомендують вживати в сирому вигляді, так як після приготування він втрачає вітаміни С, В5 і В9.

Замість варіння буряк можна запікати (як це зробити дивіться тут), тоді корисних речовин втрачається не так багато.

Корисний і легкий салат для цінителів смаку сирої буряків: змішайте натерті моркву, буряк і яблуко, додайте невелику кількість імбиру і лимонного соку.

Моркву

Морква — ще один овоч, який можна і потрібно їсти в сирому вигляді.

В процесі термообробки морква втрачає вітамін С. Зате у вареному овоче міститься набагато більше бета — каротину. Варена морква перетравлюється краще і легше.

Для отримання максимальної користі з сирої морквини натріть її на тертці і сміливо поєднуйте з часником або цибулею, бананом або яблуком.

Часник

Часник відноситься до групи овочів, які рекомендується вживати в їжу виключно в сирому вигляді. Він особливо багатий вітаміном С і є потужним противірусним засобом.

В результаті термообробки руйнується ферментний та вітамінний склад, випаровуються фітонциди, що володіють антибактеріальною активністю, розпадається вітамін С і антибіотик алліцин.

Часник стимулює апетит, покращує процес засвоєння їжі і надає аромат більшості перших і других страв.

Червоний солодкий перець

Перець містить вітаміни A, C, E, PP і групи В.

Овоч рекомендується вживати тільки в свіжому вигляді, так як при термообробці вміст вітаміну С зменшується мінімум у 4 рази.

Перець в первозданному вигляді ідеально поєднується з іншими овочами в салаті.

Крес-салат

Салат в свіжому вигляді містить значну частку вітамінів (А, В, С, D, е, К), мікро і макроелементів, а також гірчичне ефірне масло.

Листовий овоч в сирому вигляді має відмінний смак, чудово підходить для доповнення сэндвичаили бутерброда, добре гармонує з іншими овочами в салатах. У процесі термообробки крес-салат втрачає практично всі свої цінні елементи.

Салат ідеально поєднується з баклажанами, смаженими кабачками, рисом, макаронами, смаженим і тушкованим м’ясом, апельсинами та яблуками.

Кабачки

В сирому вигляді кабачки є низькокалорійною їжею. В них є вітаміни А і С, клітковина і необхідні для організму мікроелементи: кальцій, калій, залізо і магній.

Овоч рекомендується вживати сирим в салатах.

Ці овочі краще не їсти сирими і чому

Спаржа

Спаржа в цілому позитивно впливає на організм, але в сирому вигляді вона абсолютно даремна.

Овоч містить вітаміни с, К, Е, групи B, β-каротин і мінерали: кальцій, калій, мідь, марганець, фосфор, залізо, селен.

Але найголовніше, що спаржа – рекордсмен за вмістом кремнію. І щоб розкрити всі корисні властивості цього овоча, його необхідно відварити, обсмажити в рослинній олії або приготувати на грилі.

Спаржа добре поєднується з будь-якими овочами, ідеально підходить до страв з м’яса.

Картопля

Картоплю слід вживати тільки в приготованому вигляді. У сирому вигляді містить велику кількість токсинів.

Картоплю приносить користь організму виключно в запеченому вигляді. Смажена картопля не має корисних властивостей і дуже шкідлива для здоров’я, у відвареному картоплі міститься велика кількість крохмалю.

Запікати картоплю в шкірці, так як вона захищає продукт від впливу високої температури і зберігає корисні елементи.

Цвітна капуста

Свіжа кольорова капуста погано перетравлюється, тому продукт перед вживанням необхідно піддати тепловій обробці.

Приготований овоч володіє прекрасними смаковими і дієтичними властивостями, в ньому активуються ферменти, які забезпечують легке перетравлювання і очищають печінку.

Овоч можна відварити, обсмажити в клярі або приготувати смачну запіканку.

Шпинат

Листочки шпинату містять білки, вуглеводи, бета-каротин, щавлеву кислоту, клітковину, крохмаль, холін і вітаміни А, В, С, Е, К, РР, Н. Ми звикли їсти шпинат у свіжому вигляді, хоча це не зовсім правильно.

Теплова обробка знижує вміст щавлевої кислоти, вітаміни а практично не руйнуються. Тому шпинат корисніше вживати в їжу в приготованому вигляді.

Старі листки найкраще готувати на пару. Молодий шпинат особливо смачний — тушкований з овочами, грибами, злаками, іншою зеленню.

Баклажан

Баклажан досить багатий клітковиною, містить вітаміни А, с, е, К, РР і групи В. Овоч можна їсти сирим, але сирої баклажан досить гіркий на смак і містить токсин соланін.

Баклажани краще за все запікати, тушкувати або готувати на грилі. Смажені баклажани не дуже корисні для організму, так як в процесі смаження вони вбирають в себе велику кількість масла.

Брюссельська капуста

Капуста в сирому вигляді досить важко перетравлюється, здатна викликати шлункові болі.

Щоб зробити блюдо корисним, овоч рекомендують включати в раціон в тушкованому або вареному вигляді. Також продукт можна обсмажувати, використовувати для приготування супів, салатів, омлетів і запіканок.

Овоч слід варити на пару протягом кількох хвилин або швидко обсмажувати в оливковій або топленому вершковому маслі.