Авокадо: як правильно зберігати і як зрозуміти, що він зіпсувався

Як зрозуміти, що авокадо пора викидати – кретерии. Правильне зберігання: целоко і розрізаного авокадо в домашніх умовах. Як дозріти фрукт будинку.

Ознаки зіпсованого авокадо

За якими ознаками можна зрозуміти, що авокадо зіпсувалося, щоб випадково не з’їсти некондиційний фрукт:

  1. Зовнішній вигляд. Шкірка у стиглого авокадо буде однорідного кольору, частіше темно-зеленого. В залежності від сорту вона буває як блискучою, глянсовою, так і шорсткою і навіть пухирчатою. На поверхні не повинно бути плям, затемнень, тріщин, вм’ятин і тим більше слизу або цвілі.
    Варто знати, що існують сорти з більш світлим забарвленням, а також, навпаки, близьким до чорного. Зрозуміти, чи це не є ознаками недозрілого або перезрілого плоду, допоможе наступний пункт. Або можна попросити продавця показати найменування сорту в документах на товар і самому уточнити характеристики в інтернеті.
  2. Щільність фрукта. Дозрілий авокадо пружний, при здавлюванні приємно пружинить і не утворює вм’ятин. Тоді як недозрілий не промінается зовсім, а на перезревшем навіть від несильного натиску залишаються западини.
  3. Колір плодоніжки. Дивитися треба на місце з’єднання хвостики з плодом. Для цього сам хвостик потрібно відірвати. Якщо ділянка під ним темно-жовтий або світло-коричневий, то плід стиглий. Темно-коричневий або чорний колір у переспелого фрукта.
  4. Звук кісточки. Якщо потрясти стиглий авокадо, то кісточка видасть характерний стукіт.
  5. Аромат. Якісний, вирощений без використання хімікатів фрукт пахне навіть через шкірку.
  6. М’якоть. Додатковим підтвердженням правильно купленого авокадо буде масляниста консистенція, від якої легко відходить кісточка. На м’якоті не повинно бути темних вкраплень, це ознака псуються плоду.

Важливо пам’ятати, що вживання недозрілого авокадо може призвести до харчового отруєння.

Як правильно зберігати авокадо

Стиглі фрукти відразу відправляють в холодильник. Низька температура загальмує біохімічні процеси, і плоди спокійно пролежать не менше трьох днів.

Роздвоєний авокадо також зберігають в холодильній камері, попередньо окропивши лимонним соком і затягнувши плівкою, щоб запобігти контакту з повітрям і згубний окислення. Вжити м’якоть необхідно протягом 12 годин.

Недостиглі фрукти залишають при кімнатній температурі. На дозрівання їм буде потрібно від 2 до 6 днів. Плоди «дійдуть» швидше, якщо їх скласти в один пакет з яблуками або бананами.

Якщо куплено більше авокадо, ніж планується з’їсти, то можна витягти м’якоть, пюрировать її з додаванням лаймового або лимонного соку (столова ложка на великий плід), скласти в контейнер і заморозити. У морозилці пюре зберігають до 6 місяців.

Як правильно почистити авокадо дізнайтеся з наступної статті.

Дозрівання авокадо в домашніх умовах [відео-рада]

Рецепт пасти з авокадо «Гуакамоле» і смачних тостів дізнайтеся з цього рецепту!