Якою водою заливати рис в плові — холодною або гарячою

Холодну або гарячу воду додавати в плов – відповідь в статті. Дізнайтеся 3 хитрощі ідеального плову. А також рецепт смачного домашнього плову [відео].

Традиційний плов — таке блюдо, в якому увагу потрібно приділяти кожному компоненту. Ось і вибору у води є свої тонкощі.

Спочатку про зирваке (м’ясо з овочами). Заливати його потрібно гарячою водою, а краще окропом. Якщо залити холодною, то процес приготування зупиниться і як би почнеться заново. У підсумку морква розвариться в кашу.

Саме неправильно приготовлена моркву, а не сорт рису зазвичай є причиною того, що плов вийшов не розсипчастим, а кашеподобным.

Рис в плові потрібно заливати гарячою водою, якщо вода википіла.

Тому що рис сам по собі і так знизить температуру в казані, додатково знижувати її ще й додаванням холодної води — зайве. Тим більше, що наступний етап у класичній технології — сильне нагрівання.

Мало того, що потрібно додавати в плов окріп, так його ще слід наливати на шумівку або іншу поварешку, щоб не розбурхати шари м’яса, овочів і рису.

Класичний рецепт плову за правильної технології

✍ Інгредієнти:

  • 1 кг баранини (з лопаткової частини або задньої ноги);
  • 1 кг рису Девзира;
  • 1 кг моркви;
  • 2 великі цибулини;
  • 2-3 головки часнику;
  • 2 стручки пекучого перцю;
  • 1 стакан рослинного масла (бавовняного, кукурудзяного, рисового або масла виноградних кісточок);
  • 1 столова ложка зіри.

Приготування:

  1. Рис замочити в горячеватой воді (60 °C, не вище і не сильно нижче).
  2. Підготувати основні інгредієнти. Цибулину нашаткувати не дуже тонкими півкільцями, моркву — довгою грубою соломкою або брусочками товщиною не менше 4 міліметрів, м’ясо нарізати великими шматками.
  3. В казані або товстостінній важкій каструлі розжарити масло до появи легкого димку. Відправити обсмажуватися цибулю. Коли з лука випарується вся волога і він придбає червонуватий відтінок, можна додавати м’ясо.
  4. Коли на м’ясі утворюється однорідна зажаристая скоринка, всипати моркву і зіру. Обсмажувати, поки морква не стане м’якою. Обсмажене м’ясо з цибулею і морквою носить назву казан.
  5. Далі залити окропом, зменшити нагрів, залишити варитися при повільному кипінні на 40 хвилин. Готовий зірвак посолити, покласти в нього цілі стручки перцю і головки часнику.
  6. Рис дбайливо промивати під струменем теплої проточної води, поки рідина в мисці не стане прозорою.
  7. Рис обережно висипати поверх зірвака, розрівняти. Якщо бульйону недостатньо, долити гарячої води, щоб рис був повністю покритий. Посилити нагрівання. Стежити за рівномірністю кипіння. Якщо кипить тільки в середині, то періодично збирати рис від країв до центру, не вороша шар зірвака, і знову розрівнювати. Так рис вийде приготованим рівномірно.
  8. Щоб довыпарить залишки вологи, ручкою лопатки або ложки в рисі потрібно проробити отвори до дна казана.
  9. Тепер потрібно знизити вогонь до мінімального, зібрати рис гіркою, покласти зверху тарілку по діаметру казана. Між казаном і кришкою прокласти кілька чистих тканинних рушників чи серветок, щоб вони вбирали утворюється конденсат. Залишити плов на 40 хвилин доходити.
  10. Традиційно подають плов з салатом Ачік-чучук. Як його приготувати дивитеся в наступній статті.

В процесі промивання рис продовжує вбирати воду, тому мити під проточною водою варто, тільки якщо є впевненість в її якості і відсутності домішок, які можуть вплинути на смак.

Чиста вода на всіх етапах — важливий нюанс при приготуванні плову.

Відео-рецепт плову по-домашньому, просто і смачно

ТОП-3 ради приготування плову

Досвідчені кулінари радять:

  1. Використовувати м’ясо дорослих тварин. М’ясо молодняку не дасть насиченого смаку і пересохне під час тривалого приготування.
  2. Дотримувати співвідношення рису, м’яса і моркви. Їх беруть у рівних пропорціях. При цьому морква неодмінно повинна бути нарізана товстою соломкою або брусками, терти на тертці категорично не можна.
  3. Не економити масло. Класичний плов — жирне блюдо. До того ж масло впливає на розсипчастість. Правильна пропорція рису і жиру — 4:1 (склянка олії на кілограм рису).

Тільки в узбецькій кухні рецептів приготування плову існує більш 200.