Види плову відрізняються сортами використовуваного м’яса і рису, олії та спецій. Один з варіантів, який прийшов з Таджикистану, дивує пряним ароматом часнику.
Ця пряність має різким смаком і сильним запахом, тому при додаванні в важливо дотримувати правильне співвідношення між інгредієнтами. В іншому випадку часник здатний спотворити враження від страви.
На казан підготовлюваного плову кладуть 1 середню голівку. Є 3 способи його обробки, які забезпечують різну насиченість смаку.
Коли класти часник в плов:
- Часник чистять, зубчики ріжуть, додають перед закладкою рису. У цьому випадку він просочує весь вміст, запах і гострота зберігаються в значній мірі.
- Часник не чистять і не ріжуть, знімають тільки верхній шар лушпиння, закладають перед рисом. Основні компоненти переймають аромат і смак в достатній мірі.
- Часник обробляють також, але кладуть після рису, перед досягненням готовності. Запах виходить ніжніше, смак майже не відчувається.
Класичний рецепт плову з додаванням часнику
✍ Інгредієнти:
- м’ясо (оптимальний вибір – баранячі реберця) – 750 г;
- рис (сорт строго не визначено, але краще довгозерний) – 900 г;
- цибуля – 200 г;
- моркву – 200-250 м;
- масло рослинне – 150 мл;
- часник – 1 шт.
Приготування:
- Рис пересипати в глибоку ємність, промити і залити холодною водою. Залишити набухати. Який вид рису краще для плову читайте в ? попередній статті.
- У казан налити масло і поставити на сильний вогонь.
- Цибуля дрібно покришити, засипати в розпечене масло.
- М’ясо розділити на шматки по 120-150 г, опустити в казан.
- Коли м’ясо покрилося золотистою скоринкою, опустити нашатковану соломкою моркву. Вона обсмажуючись, вбере масло.
- Воду з рису злити, закип’ятити чайник.
- Посолити, залити півсклянки скипіла води. Накрити кришкою, залишити тушкуватися на 10 хв.
- Рис викласти рівним шаром поверх м’яса і моркви, не перемішувати.
- Залити гарячою водою так, щоб вона покрила рис на 2 см
- Накрити кришкою, зменшити вогонь до середнього і дати проваритися рісу протягом 25-30 хв.
- Очистити часникову головку від верхньої лушпиння, не розділяючи її. Ложкою вийняти трохи рису і опустити в отриману ямку часник. Переконатися в готовності рису, накрити плов і залишити на 10-15 хв. настоюватися.
При класичній сервіровці м’ясо викласти на велике блюдо поверх рису з морквою, а часник вінчає цю композицію.
Відео-рецепт плову з яловичини з часником від Бабусі Емми
Топ-5 хитрощів приготування плову
- М’ясо добре протушкується, якщо цибуля соковитий і дасть достатньо вологи.
- Моркву привносить в плов солодкуватий смак, тому краще вибирати молоді та яскраво забарвлені коренеплоди.
- Моркву легко нашаткувати, якщо розрізати її вздовж на пластини. Потім скласти їх двома стопками і всі разом нарізати по діагоналі соломкою.
- Заливаючи рис в казані водою важливо залишити його поверхню рівною. Щоб вода не розмивала рис, під неї підставляють ложку, більш рівномірно розподіляючи потік.
- Якщо рис ще твердий, а рідини в казані вже не залишилося, рис відгортають до центру, і підливають гарячу воду вздовж краю борта.
Вогонь на початку приготування повинен бути сильним, інакше м’ясо і моркву не обсмажаться і занадто розм’якнуть. А після закладки рису і додавання води — вогонь зменшити до мінімального і томят плов під закритою кришкою, не перемішуючи.
Плов – вимогливе до посуду та інгредієнтів блюдо. Але різноманіття його варіантів дозволяє кожному знайти свій вдалий рецепт!