Коли додавати часник в плов і скільки

Коли додавати часник в плов – 3 варіанти. Рецепт плову з часником від Бабусі Емми – відео. Як приготувати ідеальний плов – 5 хитрощів !

Види плову відрізняються сортами використовуваного м’яса і рису, олії та спецій. Один з варіантів, який прийшов з Таджикистану, дивує пряним ароматом часнику.

Ця пряність має різким смаком і сильним запахом, тому при додаванні в важливо дотримувати правильне співвідношення між інгредієнтами. В іншому випадку часник здатний спотворити враження від страви.

На казан підготовлюваного плову кладуть 1 середню голівку. Є 3 способи його обробки, які забезпечують різну насиченість смаку.

Коли класти часник в плов:

 1. Часник чистять, зубчики ріжуть, додають перед закладкою рису. У цьому випадку він просочує весь вміст, запах і гострота зберігаються в значній мірі.
 2. Часник не чистять і не ріжуть, знімають тільки верхній шар лушпиння, закладають перед рисом. Основні компоненти переймають аромат і смак в достатній мірі.
 3. Часник обробляють також, але кладуть після рису, перед досягненням готовності. Запах виходить ніжніше, смак майже не відчувається.

Класичний рецепт плову з додаванням часнику

✍ Інгредієнти:

 • м’ясо (оптимальний вибір – баранячі реберця) – 750 г;
 • рис (сорт строго не визначено, але краще довгозерний) – 900 г;
 • цибуля – 200 г;
 • моркву – 200-250 м;
 • масло рослинне – 150 мл;
 • часник – 1 шт.

Приготування:

 1. Рис пересипати в глибоку ємність, промити і залити холодною водою. Залишити набухати. Який вид рису краще для плову читайте в ? попередній статті.
 2. У казан налити масло і поставити на сильний вогонь.
 3. Цибуля дрібно покришити, засипати в розпечене масло.
 4. М’ясо розділити на шматки по 120-150 г, опустити в казан.
 5. Коли м’ясо покрилося золотистою скоринкою, опустити нашатковану соломкою моркву. Вона обсмажуючись, вбере масло.
 6. Воду з рису злити, закип’ятити чайник.
 7. Посолити, залити півсклянки скипіла води. Накрити кришкою, залишити тушкуватися на 10 хв.
 8. Рис викласти рівним шаром поверх м’яса і моркви, не перемішувати.
 9. Залити гарячою водою так, щоб вона покрила рис на 2 см
 10. Накрити кришкою, зменшити вогонь до середнього і дати проваритися рісу протягом 25-30 хв.
 11. Очистити часникову головку від верхньої лушпиння, не розділяючи її. Ложкою вийняти трохи рису і опустити в отриману ямку часник. Переконатися в готовності рису, накрити плов і залишити на 10-15 хв. настоюватися.

При класичній сервіровці м’ясо викласти на велике блюдо поверх рису з морквою, а часник вінчає цю композицію.

Відео-рецепт плову з яловичини з часником від Бабусі Емми

Топ-5 хитрощів приготування плову

 1. М’ясо добре протушкується, якщо цибуля соковитий і дасть достатньо вологи.
 2. Моркву привносить в плов солодкуватий смак, тому краще вибирати молоді та яскраво забарвлені коренеплоди.
 3. Моркву легко нашаткувати, якщо розрізати її вздовж на пластини. Потім скласти їх двома стопками і всі разом нарізати по діагоналі соломкою.
 4. Заливаючи рис в казані водою важливо залишити його поверхню рівною. Щоб вода не розмивала рис, під неї підставляють ложку, більш рівномірно розподіляючи потік.
 5. Якщо рис ще твердий, а рідини в казані вже не залишилося, рис відгортають до центру, і підливають гарячу воду вздовж краю борта.

Вогонь на початку приготування повинен бути сильним, інакше м’ясо і моркву не обсмажаться і занадто розм’якнуть. А після закладки рису і додавання води — вогонь зменшити до мінімального і томят плов під закритою кришкою, не перемішуючи.

Плов – вимогливе до посуду та інгредієнтів блюдо. Але різноманіття його варіантів дозволяє кожному знайти свій вдалий рецепт!