Час варіння, хвилин | |||
Вид риби | В каструлі | В мультиварці | В мікрохвильовці |
Морська | 10-15 | 40-50 | 7-13 |
Річкова | 15-20 | 50-60 | 13-18 |
? Рибу для юшки потрібно варити недовго, оскільки її легко переготовить. Краще вибрати класичний спосіб приготування на плиті (або на вогнищі). В залежності від величини шматків риби час вибирається менше або більше.
? З якої риби виходить найсмачніша вуха
В середній смузі, в основному, рибну юшку готують з річкових риб.
Самі відповідні види риб для юшки: судак, окунь, стерлядь, форель, минь і йорж. З морських риб: тріска, палтус, нототенія, крижана риба, морський окунь, камбала, скумбрія, осетрина, путасу, сардинела, сьомга.
Назвати одну рибу з якої виходить краща вуха неможливо. Тому що для отримання смачною, юшки потрібно не менше двох сортів риби. Бажано, щоб була дрібна і крупна риба. Наприклад, йорж і судак.
Дрібна дасть великий внесок у бульйон. Він буде наваристим. Шматки судака будуть красиво виглядати в супі. І він же дасть основний смак вусі. Не перестарайтеся, двох-трьох сортів риби буде достатньо. Юшка з кількох риб дуже корисна.
❌ Не варто варити юшку з наступних річкових риб: карась, лящ, піскар, плітка, сазан, снеток, вугор, уклейка. Також погана юшка виходить з морських риб: мінога, вобла, бички, скумбрія, навага, оселедець, чехоня, тарань.
Шикарна вуха виходить з дорогої риби: сьомги і осетра. Але голова і хвіст у цих риб коштують недорого, то що потрібно для юшки! Їх часто продають наборами в магазинах за нормальними цінами.
Якщо вам попадеться такий набір, не губіться, беріть. Голова у сьомги велика. У ній багато смачного м’яса. Бульйон виходить густим і смачним.
Пам’ятайте, краща риба – жива. Її можна готувати без спецій. Тому найсмачніша вуха — на риболовлі.
? Простий і смачний рецепт юшки
✍ Інгредієнти:
- Судак – 500 г
- Йорж – 300 грам
- Цибуля ріпчаста – 80 г
- Морква – 70 г
- Сіль – за смаком
- Чорний перець – за смаком
- Лавровий лист – 1 штука
- Зелень – за смаком
? Приготування:
- Рибу розпотрошити, вийняти зябра. Якщо є ікра або молока, то їх в сторону, для окремого приготування. Можна і залишити. Справа смаку. У йоржа зябра не виймаємо, а просто відрізаємо голови. Можна також йоржа покласти в марлю. Після варіння легко буде вийняти з каструлі.
- Судака розрізаємо на частини. Голову залишаємо. Вона дає хороший бульйон і в ній багато смачного м’яса. Деякі виймають очі у риби. Хтось їсть їх з задоволенням. На ваш вибір. Плавці зрізаємо.
- Щоб бульйон був прозорим і густим, рибу кладемо в холодну воду. Вода повинна покривати з невеликим запасом рибу. Туди ж кладемо очищену цибулину цілком. Моркву потрібно натерти на крупній тертці. Можна просто нарізати. Інші інгредієнти теж закладаємо в каструлю, все крім зелені. Її кладемо в кінці варіння. За пару хвилин до закінчення.
- Варимо 20 хвилин. Ще до закипання з’являється піна. Її знімаємо столовою ложкою весь час поки вона з’являється. Це потрібно для прозорості бульйону. Відлік часу ведемо від моменту початку кипіння.
- За 5 хвилин до закінчення кидаємо в бульйон маленький шматочок (10-15 грам) вершкового масла. Він додасть вусі особливий смак.
При варінні йоржів, щуки і деяких інших риб виникає запашок тіни. Для усунення цього запаху влийте в юшку 50 грам горілки.
Так невеликим набором продуктів можна отримати смачну і корисну вуха. Хтось додає в юшку картоплю. Це непогано, але тоді, як кажуть бувалі рибалки, ми варимо суп, а не юшку.
? Рецепт можна спростити ще: риба, цибуля, морква. Це мінімальний набір. Якщо немає дрібної риби, теж не біда. Щука, сом, судак і без дрібниці дадуть смачну юшку.
Якщо хочете отримати густий, наваристий бульйон, варіть подвійну або навіть потрійну юшку. Спочатку варимо дрібниця протягом півгодини. Отримуємо перший бульйон.
Потім кладемо велику рибу з усіма інгредієнтами і варимо як зазвичай. Так отримаємо подвійну рибну юшку. Щоб отримати потрійну юшку, після дрібниці закидаємо в бульйон середню рибку, а після середньої — велику.
Як швидко почистити рибу — дізнайтеся з попередньої статті.
? Тонкощі приготування юшки від шеф-кухаря Іллі Лазерсона