Як прибрати гіркоту з вівсяної каші «Геркулес» і чому вона гірчить

Дізнайтеся, чому може гірчити геркулесова каша і як цьому запобігти: 5 причин і 3 рішення. Плюс відео-порада, як підготувати вівсянку до варіння. І можна прибрати гіркоту з готової кашки.

Іноді трапляється, що вівсяна каша, приготована за перевіреним рецептом, має гіркуватий присмак. Чому гірчить геркулесова каша і як цього уникнути дізнайтеся в цій статті.

5 причин чому вівсяна каша гірчить

  1. найпоширеніша причина гіркоти вівсяної каші – минулий термін її придатності. Також скорочує цей термін неправильні умови зберігання – в розірваній упаковці, при високій вологості або неприпустимому температурному режимі. Щоб переконатися в тому, що причина гіркоти готового блюда полягає в неякісних пластівцях, слід приготувати вівсяну кашу на воді без додавання будь-яких інгредієнтів.
  2. Порушення технології приготування. Прогірклий смак готового блюда може спостерігатися при перевищенні часу варіння. Слід дотримуватися час приготування вівсяної каші – 15 хвилин для пластівців крупного помелу, 5-10 – середнього помелу і 1-3 для пластівців дрібного помелу. Також не варто довго зберігати приготовану вівсяну кашу – кращими смаковими якостями вона буде мати при вживанні безпосередньо після приготування.
  3. Використання пластівців вівсяної каші низького сорту. Не всі виробники відрізняються сумлінністю, тому причиною гіркого смаку може бути неякісний продукт. Не слід купувати найдешевший геркулес.
  4. Додати в кашу несвіжого вершкового масла. Залежавшееся вершкове масло здатне надати гіркоти вівсяної каші.
  5. Неправильне зберігання вівсянки. Не рекомендується зберігати роздруковану пачку «Геркулеса» поряд з сильно пахучими продуктами, наприклад, спеціями. Овес здатний сильно вбирати сторонні запахи, що буде відбиватися і на смак приготовленої каші.

Краще утриматися від вживання в їжу вівсяної каші з яскраво вираженою гіркотою і не ризикувати здоров’ям, особливо якщо вона готувалася для дітей.

3 способи запобігти гіркоту

Зміна води при закипанні

? Послідовність дій:

  1. Всипати в посуд пластівці і налити необхідну кількість води в пропорції 1:2 – 2 склянки води на 1 склянку вівсяних пластівців.
  2. Поставити на плиту і довести до закипання.
  3. Злити гарячу воду.
  4. Залити пластівці прохолодною водою згідно з рецептом приготування і варити до готовності.

Вимочування пластівців в солоній воді

? Послідовність дій:

  1. Приготувати підсолену воду в розрахунку 1 чайна ложка на 1 літр води.
  2. Ретельно промити вівсяну пластівці в підсоленій воді.
  3. Замочити пластівці в даному сольовому розчині і дати відстоятися протягом 20-30 хвилин.
  4. Готувати згідно з рецептом.

Приготовлена таким способом вівсяна каша не буде поєднуватися з солодкими інгредієнтами, однак гіркота при використанні прострочених пластівців усунеться.

Приготування на воді з додаванням бульйонних кубиків

  1. Залити вівсяні пластівці водою в пропорціях згідно з рецептом.
  2. Додати у воду бульйонний кубик.
  3. Довести воду до кипіння і варити вівсяну кашу до готовності.

Найбільшою користю для організму має вівсяна каша з зерен вівса з мінімальною обробкою, однак час приготування страви при цьому збільшується.

Відповідно, мінімальний час приготування пластівців у зазначеному на упаковці рецепті говорить про те, що зерна пройшли специфічну обробку, в результаті якої втратили більшу частину своїх корисних властивостей.

? Відео-пораду, як правильно зварити вівсянку

Як зробити вівсянку смачніше або 8 простих добавок. Перейти до рецептами…

Як прибрати гіркоту у готової каші геркулес

Прибрати гіркоту у готового страви вийде тільки шляхом її маскування різними смаковими добавками:

  • Шоколад. У свіжоприготовлену вівсяну кашу додається 20-30 гр. подрібненого шоколаду на порцію.
  • Сухофрукти. Сухофрукти залити окропом на 3-5 хвилин, злити гарячу воду, нарізати ножем на кубики і додати в готову вівсяну кашу.
  • Мед. У свіжоприготовлену вівсяну кашу додати 1 чайну ложку меду з розрахунку на 1 склянку вівсяних пластівців і перемішати.

При виборі вівсяної крупи в магазині слід віддавати перевагу перевіреним виробникам. Також потрібно звертати увагу на умови зберігання крупи в магазині, на цілісність упаковки і дотримуватися правил при зберіганні в домашніх умовах.