Як і скільки часу вариться куряча печінка до готовності для салату/паштету

Скільки варити курячу печінку для салату і паштету – відповіді в статті. 3 способи варіння печінки в каструлі, мультиварці і мікрохвильовки. Плюс 3 рецепти смачних страв з курячої печінки.

Куряча печінка — доступний, але примхливий продукт. Пари зайвих хвилин достатньо, щоб печінка з ніжною стала «гумової». З цієї статті ви дізнаєтеся як зварити курячу печінку, щоб вона була смачною і підходила для приготування салату або паштету.

Скільки часу варити

Мета приготування Скільки варити
В мультиварці В каструлі В мікрохвильовці

(при потужності 800 Вт)

Для салату 15-20 хвилин 15 хвилин 13-15 хвилин
Для паштету 13-15 хвилин 10-12 хвилин 10-12 хвилин

Готовність печінки треба починати перевіряти за 3-5 хвилин до кінця орієнтовного часу, так як воно варіюється в залежності від виробника і розміру продукту.

Шматок проколюють ножем або зубочисткою, якщо з отвору виходить чистий світлий сік без крові, то печінка готова. Її можна доварити пару хвилин, якщо для страви потрібно більш щільна консистенція.

Як відварити курячу печінку, щоб вона була смачною

Як правильно вибрати курячу печінку

  • В першу чергу необхідно оглянути упаковку. Вона повинна бути ціла і обов’язково мати етикетку з маркуванням, де вказана форма продукту (охолоджений, підморожений, заморожений, глубокозамороженный), дата виготовлення і фасування, термін придатності, умови зберігання.
  • Перевагу слід віддавати охолодженого продукту.
  • якісної печінки блискуча, гладка поверхня, колір однорідний, без вкраплень, коричневий з бордовим відливом, немає рясних згустків крові і великих кровоносних судин.
  • печінка Свіжа пружна на дотик, пухка консистенція буде у старого або неправильно зберігався продукту.
  • Помаранчевий або зеленуватий відтінок субпродукту повинні насторожити: перший говорить про те, що печінка неодноразово заморожувалася і розморожувалася, другий — що в процесі обробки був пошкоджений жовчний міхур, а значить, страва буде гірчити.
  • В упаковці з замороженої печінкою фрагменти повинні бути помітні. Не варто купувати безформний, злиплий ком.

Якщо розмороженої печінки виявилося більше, ніж потрібно для приготування, повторно її не можна заморожувати. Краще зробити, наприклад, паштет і заморозити його, якщо відразу вживати не планується.

Правильна технологія варіння курячої печінки

Куряча печінка — продукт ніжний. Важливо грамотно його обробити. Перед приготуванням її треба промити під проточною водою, зрізати залишився жирок, протоки, жили.

Якщо є сумніви в якості продукту, печінку можна попередньо замочити в молоці на годину, це витягне з неї зайву кров і позбавить від можливої гіркоти.

У каструлі

Щоб зварити курячу печінку на плиті потрібно:

  1. У каструлю налити стільки води, щоб пізніше опущена в неї печінка лежала вільно. Воду довести до кипіння.
  2. Промиту, очищену печінку розрізати на сегменти, опустити в киплячу воду. Дати воді повторно закипіти, зменшити нагрів, щоб кипіння було ледь помітним.
  3. Через 10 хвилин перевірити печінку на готовність. Якщо сік, що витікає прозорий, печінку для паштету готова. Для салату додатково проварити 4-5 хвилин, вона стане щільніше, виділяти рідину вже не буде.

Приправляють печінка, якщо є така необхідність, за 2-3 хвилин до готовності. Базовий набір: сіль, перець горошком, лавровий лист.

В мультиварці

В мультиварці зварити курячу печінку можна трьома способами:

  1. Підготовлену печінку скласти в чашу мультиварки (великі шматки розрізати на дві частини). Залити великою кількістю холодної води. Закрити кришку, вибрати режим «Суп» або «Гасіння», встановити таймер на 20 хвилин. Цей спосіб більше підходить для печінки на салат, для паштету вона буде суховата.
  2. В чашу налити води так, щоб потім вона покривала печінка мінімум на 1 див. Включити режим «Варка», дочекатися закипання, опустити печінка у окріп, закрити кришку, засікти 13-15 хвилин.
  3. В чашу залити воду, встановити решітку, зверху викласти печінку. Закрити кришку, встановити режим Варіння на пару, варити 13-15 хвилин.

Якщо печінка попалася староватая і є побоювання, що вона вийде жорсткою, можна присипати її харчовою содою, залишити на годину, потім промити і готувати як зазвичай. Сода «разрыхлит» продукт, зробить м’якше.

В мікрохвильовці

Для приготування курячої печінки в мікрохвильовій печі потрібно:

  1. Підготувати посуд. Оптимальні варіант — спеціальна глибока скляна каструля зі скляною кришкою. Якщо такої немає, підійде глибока, не широка миска і підходить по діаметру плоска тарілка, яка буде виконувати роль кришки. Між краями миски і тарілки не повинно бути великих щілин. Тарілку можна замінити харчовою плівкою.
  2. За необхідності велику печінку нарізати середніми шматками, скласти в каструлю. Залити холодною водою на півтора сантиметри вище рівня субпродуктів, закрити кришкою. Варити 10-15 хвилин, в процесі варіння двічі перемішати.

У різних моделей мікрохвильових печей час варіння при однаковій потужності може відрізнятися.

Популярні рецепти з курячою печінкою

З курячою печінкою готують салати, паштети, террины, супи, другі страви, фарширують їй млинці, використовують в начинках для пирогів.

Ситна «Обжорка» — салат з курячою печінкою

✍ Інгредієнти:

  • півкіло курячої печінки;
  • 2 середні моркви;
  • 2 великі цибулини;
  • 2 солоних огірка;
  • рослинна олія;
  • майонез;
  • сіль, перець, цукор.

Приготування:

  1. Печінка очистити від жил, проток, жирку. У каструлі закип’ятити воду, закинути печінка, варити після повторного закипання 15 хвилин. Відкинути печінка на друшляк, остудити.
  2. Моркву нарізати тонкою соломкою, цибулю півкільцями. Овочі обсмажити окремо на рослинному маслі до м’якості, остудити.
  3. З солоних огірків, зрізати шкірку, нарізати соломкою, присипати цукром, залишити на 10 хвилин.
  4. Охолоджену печінку нарізати пластинками.
  5. Всі компоненти з’єднати в мисці, посолити, поперчити, заправити майонезом.

Замість солоних огірків допустимо використовувати мариновані, тоді цукор з рецепту варто виключити. Майонез можна замінити на суміш сметани, гірчиці і соєвого соусу (на 200 грам сметани беруть чайну ложку гірчиці і столову ложку соусу).

Можливо, вас зацікавить, як правильно варити печінку свинячу. Статтю можна постметреть по посиланню.

Відео-рецепт салату «Обжорка»

Паштет «Неженка» з вареної курячої печінки

✍ Інгредієнти:

  • 600 грам курячої печінки;
  • півлітра молока;
  • 2 цибулини;
  • 1 велика морква;
  • 3 зубчики часнику;
  • 100 грам розм’якшеного вершкового масла;
  • рослинна олія;
  • 1/3 чайної ложки меленого мускатного горіха;
  • 1 лавровий лист;
  • сіль, перець.

Приготування:

  1. Промиту, очищену від прожилок печінка замочити в молоці на півгодини. Молоко злити, печінку опустити в каструлю з киплячою водою, туди ж покласти зубчики часнику. Як повторно закипить, кинути лавровий лист. Поставити таймер на 10 хвилин, після сигналу зрушити з вогню, залишити печінка в бульйоні. Зайнятися іншими інгредієнтами.
  2. Цибуля дрібно порубати, моркву натерти на тертці з крупною решіткою. На рослинній олії обсмажити цибулю до прозорості, додати моркву, смажити до м’якості.
  3. блендер скласти печінку, цибулю, моркву, посолити, поперчити, додати мускатний горіх. Подрібнити до однорідності, вмішати м’яке вершкове масло, ще раз збити. За необхідності досолити. Після охолодження зберігати в холодильнику під кришкою або харчовою плівкою.

Смак паштету вийде делікатніше, якщо пасерувати овочі не на рослинному маслі, а на топленому.

Суп з булгуром і обсмаженої курячої печінкою

✍ Інгредієнти:

  • 300 грам курячої печінки;
  • 3 картоплини;
  • ½ склянки булгуру;
  • 1 морква;
  • 1 цибулина;
  • 2 зубчики часнику;
  • борошно;
  • рослинна олія;
  • за смаком: сіль, перець, спеції, лавровий лист, зелень.

Приготування:

  1. Картоплю порізати кубиками, закинути в каструлю з киплячою водою.
  2. Печінку промити, очистити від жиру, проток, нарізати невеликими шматочками. В поліетиленовий пакет насипати борошно, покласти туди нарізану печінку, ретельно перетрусити, щоб борошно лягла рівномірним тонким шаром.
  3. У сковороді розігріти олію, смажити печінку при періодичному помішуванні 5-7 хвилин, в кінці злегка посолити.
  4. Окремо обсмажити подрібнену цибулю і терту моркву крупно до м’якості.
  5. До звареному картоплі всипати булгур, через 5 хвилин додати печінку, овочі, лавровий лист, посолити, поперчити. Варити при слабкому кипінні 10-12 хвилин. За дві хвилини до кінця покласти рубаний часник і зелень.

Картоплю в рецепті можна замінити на консервовану квасолю.