Гриби — неймовірно універсальний продукт, який можна додавати в різні рецепти або є самі по собі! Варіння грибів — відмінний спосіб їх приготувати, якщо у вас є інші кулінарні завдання, які потрібно виконати, оскільки вони не вимагають особливої уваги. Підготуйте гриби, очистивши і нарізавши їх, а потім зваріть, щоб вони стали смачним доповненням до багатьох страв.
Інгредієнти для приготування варених грибів (2-4 порції)
- Від 230 до 340 гр грибів
- 1 столова ложка (15 мл) вершкового масла
- 1 чайна ложка (5 гр) солі
- Трави, приправи або соуси за смаком
Очищення і нарізання грибів
Промийте гриби і промокніть їх паперовим рушником. Гриби можна промити вручну або покласти в друшляк і промити під струменем води. Якщо є великі шматки бруду, злегка протріть гриби пальцями.
Ви можете протерти гриби вологим паперовим рушником, але якщо до них прилипла бруд, ви повинні повністю їх промити і видалити залишки бруду.
Видаліть з грибів зябра і ніжки. Зябра на гриби портобелло їстівні, але при приготуванні вони виділяють темну рідину. Ложкою акуратно наскрібши і видаліть їх. У грибів з ніжками зріжте тверді кінці ножем.
Ви можете викинути відрізані грибні ніжки або відкласти їх, щоб потім додати в компостну купу.
Поріжте гриби на четвертинки або часточки, в залежності від вашого рецепта. Використовуйте чисту дошку і кухонний ніж і акуратно наріжте гриби. Якщо ви в скрутному становищі і у вас немає під рукою чистого ножа, ви можете порвати гриби руками.
Цілі гриби відварюють так само, як і нарізані, тому, якщо ви віддаєте перевагу великі шматочки, не бійтеся їх не подрібнювати.
Зберігайте надлишки грибів в герметичному контейнері в холодильнику. Сирі, нарізані гриби можуть зберігатися 7 днів, а цілі гриби — 10 днів при зберіганні в холодильнику. Перш ніж прибирати гриби в холодильник, переконайтеся, що вони повністю висохли, щоб вони не стали слизовими.
Приклейте шматок малярської стрічки із зазначенням дати на контейнер, щоб не забути, як довго вони будуть придатні (до якої дати можна їх використовувати).
Варимо гриби
Викладіть підготовлені гриби у середній або великій сотейник. Використовуйте від 230 до 340 гр грибів. Перед використанням переконайтеся, що каструля чистий і досить велика, щоб вмістити всі ваші гриби і рідина, необхідну для їх покриття в ємності.
Одним з переваг варіння грибів є те, що ви можете готувати стільки грибів, скільки поміститься в каструлі за один раз.
Додайте в каструлю стільки води, щоб покрити гриби. Нічого страшного, якщо гриби трохи висовуються з води. Ви можете піднести каструлю прямо до раковини, щоб наповнити її, або якщо вона важка, використовуйте велику чашку налити воду прямо в каструлю.
Ви завжди можете додати більше води або зачерпнути трохи води, якщо виявите, що час приготування коротше або довше, залежно від ваших завдань по приготуванню.
Покладіть в сковороду 1 столову ложку (15 мл) вершкового масла і 1 чайну ложку (5 гр) солі. При використання вершкового масла використовуйте мірну ложку. Завжди вимірюйте кількість солі, щоб блюдо не вийшло занадто або недостатньо солоно.
Якщо у вас немає вершкового масла, ви можете замінити 1 столову ложку (15 мл) рослинним маслом, наприклад оливковим маслом авокадо або навіть кокосовим.
Увімкніть конфорку на максимум і дайте воді закипіти. Якщо ви хочете, щоб вода нагрілася швидше, можна накрити каструлю кришкою. Далі слідкуйте за неї, щоб не упустити момент, коли вода закипить.
Готовності грибів можна визначити, піднявши каструлю, тоді вони опадуть на дно. Але слід враховувати певні проміжки часу для варіння різних сортів грибів, які не слід перевищувати.
Скільки варити гриби залежно від сорту
- Білі гриби — 35-40 хвилин.
- Підберезники — 40-50 хвилин.
- Шампіньйони — 5 хвилин.
- Лисички і підосичники — 20 хвилин.
- Сироїжки — 30 хвилин.
- Гливи — 15-20 хвилин.
- Грузді потрібно вимочувати протягом 3 діб і міняти воду кілька разів.
- Опеньки — до закипання води, потім змінити воду і варити ще 45-60 хвилин.
Ловлення і обсмажування грибів
Коли гриби закиплять, зменшіть вогонь до середньо-слабкої. Ви повинні підтримувати досить сильний вогонь, щоб вода кипіла, але не сильно. Можливо, вам доведеться відрегулювати конфорку, щоб варити на повільному вогні, в залежності від вашої плити.
Ви можете помітити, що в каструлі більше води, ніж коли ви тільки почали, і це тому, що гриби втрачають воду під час приготування. Не хвилюйтеся! В процесі кип’ятіння та гасіння вся зайва вода випарується.
Тушкуйте гриби 5-7 хвилин або до випаровування води. Ви почуєте шипіння, коли вода випарується і гриби торкнуться дна каструлі. Якщо вас не буде на кухні, поки гриби нудяться, встановіть таймер на 5 хвилин, щоб ви могли їх перевірити.
Не закриваючи каструлю кришкою, так як це перешкоджає виходу пари і збільшує час випаровування.
Обсмажте гриби у вершковому маслі, що залишилося 1-2 хвилини. Коли вода випарується, масло, яке ви додали в каструлю з грибами, залишиться на дні. Час від часу помішуйте гриби лопаткою протягом 1-2 хвилин.
Оскільки гриби вже приготовані, цей останній крок просто служить для їх легкого обсмажування.
Додайте приправи до грибів і подавайте. Ви можете додати трохи більше солі і перцю, або ви можете додати трохи соєвого соусу, додати трохи подрібненого часнику або свіжих трав або будь-яку іншу комбінацію приправ, яку ви віддаєте перевагу. Ви також можете подавати гриби разом з іншим блюдом, наприклад з яєчнею, або просто є їх самі по собі.
Якщо ви збираєтеся з’їсти тільки половину приготованих вами грибів, вийміть і покладіть другу половину, перш ніж додавати приправи. Таким чином, ви можете приправити другу половину по-іншому, якщо хочете.
Зберігайте залишилися гриби в герметичному контейнері в холодильнику. Дайте їм повністю охолонути, перш ніж покласти в контейнер, а потім зберігайте в холодильнику від 7 до 10 днів. Щоб розігріти їх, помістіть їх в мікрохвильову піч на 30-45 секунд або киньте в розігріту сковороду на 2-3 хвилини.
Через 7-10 днів викиньте всі невикористані підготовлені гриби. Використовуйте шматок малярської стрічки, аби промаркувати контейнер із зазначенням терміну придатності.