За цим рецептом можна приготувати грибний суп не тільки з сушених опеньків, але також з боровиков, підберезовиків, лисичок та інших. Можна назвати рецепт універсальним і зберегти його на всі грибні випадки. Подбайте про вимочуванні грибочків заздалегідь. Мінімально необхідний час замочування становить 2 години, але в кращому випадку залийте на ніч.
Інгредієнти
- Гриби сушені-50 г
- Манна крупа 1-2 ст. л
- Масло рослинне 2-3 ст. л.
- Картопля 3 шт.
- Цибуля ріпчаста 1 шт.
- Морква 1 шт.
- Лавровий лист за смаком
- Перець запашний 5-6 шт.
- Перець чорний мелений за смаком
- Сіль за смаком
- На 100 грам
- Калорії: 457 ккал
- Білки: 11.5 г
- Жири: 23.3 г
- Вуглеводи: 49.5 г
Кроки
2 год. 35 хв.
-
Ну що ж, приступимо. Гриби потрібно замочувати холодною водою в скляній або емальованій посуді, щоб не відбулося окислення. Чим довше гриби будуть замачиваться, тим менше потрібно часу при варінні супу. Після замочування виймаємо і промиваємо під струменем води.
-
Грибний настій акуратно перелити в каструлю через дрібне сито. Настій виливаємо не до кінця і не збовтуємо, щоб суп не потрапити пісок.
-
Нарізаємо опеньки на дрібні шматочки.
-
Відразу поріжемо овочі. Картоплю — невеликими кубиками.
-
Лук наріжемо кубиками поменше.
-
І моркву також, як і цибуля.
-
Готуємо зажарку з овочів. Розігріваємо олію на сковорідці і відправляємо в нього цибулю з морквою. Обсмажуємо протягом 5-6 хвилин до характерної золотинки.
-
В каструлю з грибним настоєм насипаємо гриби і доливаємо трохи води, до потрібного нам рівня. Закладаємо лавровий лист і запашний перець. Залиште приблизно 3-4 см вільного місця від верху каструлі, щоб в суп помістилися і інші інгредієнти. Після закипання зменшуємо нагрівання плити і варимо суп 10 хвилин. Після чого лавровий лист виймаємо з відвару.
-
Потім додаємо картоплю. Нагрівання збільшуємо і чекаємо закипання, а потім знову зменшуємо, щоб кипіння було помірним і варимо ще 10 хвилин.
-
Готову овочеву засмажку закладаємо в суп і готуємо все разом 5-7 хвилин після чергового закипання бульйону.
-
Переконайтеся, що овочі зварилися, спробуйте на смак і додайте сіль. Тепер можна вводити манну крупу. Насипаємо крупу тонкою цівкою і паралельно розмішуємо суп, щоб не вийшло камочков. Варимо 3 хвилини, знімаємо каструлю з плити і даємо супу настоятися під кришкою 10 хвилин.
-
Приємного апетиту!
Якщо ви не любите манку, замініть її на одну з цих круп: пшоно, гречана, ячна або перлова. Всі ці крупи, крім перлової, варяться приблизно 10-15 хвилин.
Фантастичний аромат…Ммм…Навіть через монітор передається!
В сезон грибів вам буде корисний ще цей рецепт супу зі свіжих лісових красноголовців!
Всім відмінного настрою!