Чому млинці не пропікаються: 7 секретів шеф-кухарів

Що потрібно добавити в тісто, щоб млинці пропеклися – дізнайтеся тут! 7 хитрощів від досвідчених кухарів + рецепт тонких ажурних млинчиків, які виходять у всіх [відео].

Здавалося б, як тонкі млинці можуть залишатися сирими всередині. Тим не менш, це можливо.

Млинці можуть не пропікається з наступних причин:

  1. Кисломолочна основа. Млинці на кефірі, кислому молоці, кисляку, сироватці будуть клейкими всередині, якщо до них не додати разрыхляющий компонент (соду, розпушувач).
  2. Надмірно рідка консистенція. До всього іншого, такі млинці будуть рватися в момент перекидання.
  3. Скорочення часу випікання. Млинці дуже швидко перевертають, не даючи їм достатньо пропектися.

Знання тонкощів блинопечения допоможе уникнути «клеклого» дефекту.

7 секретів шеф-кухарів

Щоб млинці пропікалися, досвідчені блинопеки радять:

  1. В тісто для млинців на кисломолочної основі додавати соду або розпушувач. Беруть чайну ложку соди на літр рідини, розпушувача — дві чайні ложки, вводять в тісто перед випічкою. Соду не гасять при додаванні в бездріжджове тісто, дріжджове йде сода гашена.
  2. Дотримуватися пропорції рідких і сухих компонентів. Консистенція правильного млинцевого тесту нагадує жирні вершки або рідку сметану, не містить грудочок. Млинці з водянистого тесту будуть погано пропікається, рватися при перекиданні, з занадто густого вироби вийдуть не пластичними, «гумовими», з грубим смаком.
  3. Не зловживати цукром. Тісто з надлишком цукру буде швидко підгоряти.
  4. Додавати в тісто рослинне або розтоплене вершкове масло. Це знизить ризик прилипання.
  5. Дотримувати температурний режим. Сковорідку сильно раскаляют тільки перед першим млинцем, потім зменшують нагрівання до середнього. Так млинці будуть рівномірно пропікається, не підгоряти.
  6. Не поспішати перевертати. Краї млинця повинні підсохнути, легко відходити від сковороди, поверхня — покритися дірочками, стати матовою, без вологих місць. Тільки після цього можна перевернути млинець і допекти на іншій стороні.
  7. Використовувати сковороду з товстим дном і низькими бортами. Підійде чавунна або лита алюмінієва з антипригарним покриттям. Вони оптимально тримають жар.

Якщо немає пензлика, змащувати жиром сковорідку можна наколотой на вилку половиною сирої картоплини, цибулини або складеним у кілька разів паперовим рушником.

Якщо хочете отримати тонкі млинці, ознайомтеся з рецептами з наступної статті.

Правильна технологія приготування млинців

Інгредієнти:

  • 1 літр молока;
  • 2 яйця;
  • 2 склянки з гіркою борошна;
  • 4 столові ложки рослинної олії + для змащування сковороди;
  • 3-4 столові ложки цукру;
  • чайна ложка дрібної солі;
  • масло за бажанням;
  • 1/3 чайної ложки соди.

Приготування:

  1. Борошно просіяти з сіллю.
  2. В молоці розчинити цукор. Яйце злегка збовтати, додати до молока. У яєчно-молочну суміш ввести рослинне масло, соду. Всі разом ретельно збити віночком або міксером.
  3. Рідкі компоненти з’єднати з сухими, стежити, щоб не було грудочок. Ємність нещільно закрити, дати тісту відпочити мінімум 20 хвилин, після відпочинку не перемішувати.
  4. Товстостінну сковороду розігріти, змастити олією. Влити порцію тіста, зручно це робити ополоником. Обертаючи сковороду на вазі, розподілити тісто по всьому дну. Дочекатися, поки краї млинця підсохнуть, поверхня стане дірчастою і матовою, потім перевернути млинець, пекти 30-40 секунд.
  5. Готові млинці складати стопкою на тарілку, за бажанням змащувати вершковим маслом.

На момент замішування тіста всі компоненти повинні бути кімнатної температури.

Відео-рецепт млинців, які виходять з першого разу!