Безсумнівно, у кожної господині є свій унікальний таємницю приготування смачних млинців, який передається від матері до дочки багато поколінь, але досконалості немає межі. З цієї статті ви дізнаєтеся деякі кулінарні секрети, як зробити м’які «оксамитові» млинці.
Хитрощі приготування м’яких млинців
- Обов’язково просіяти борошно, навіть якщо вона чиста чи була заздалегідь просіяна. Це робиться не для того, щоб прибрати домішки або грудочки. При просіюванні залежалась борошно збагачується киснем, а значить тісто буде м’якше, а млинці набагато пишніше. Але просіяти потрібно відразу перед приготуванням.
- Щоб млинці приготувалися м’які і підсмажені необхідно прожарити сковорідку з кухонною сіллю, періодично струшуючи її, а потім прибрати сіль і протерти сковороду серветкою. Мити не треба!
- Молоко і яйця з холодильника краще дістати заздалегідь, т. к. при приготуванні буде краще, якщо вони будуть кімнатної температури, таким чином вони будуть пишніше.
- Спочатку змішуємо всі рідкі складові, а саме молоко, яйця, збиті з цукром, а потім потроху починаємо всипати просіяне раніше в ситі борошно, постійно при цьому перемішуючи, щоб не було грудочок. Так тісто буде однорідним і млинці вийдуть ніжними.
- Наскільки тонкими, а також м’якими вийдуть в підсумку готові млинці залежить ще і від того, який обсяг тесту ви наливаєте на сковорідку. Тут важливо підібрати пару, а саме ополоник, що ідеально підходить до розміру сковорідки.
- Яєчні білки необхідно відокремити про жовтків і збити до густих піків і тільки потім змішати з тестом.
- Якщо ви вирішили побалувати себе дріжджовими млинцями зачекайте поки тісто підніметься 2-3 рази, якщо тісто «не добродило» млинці вийдуть гумовими, якщо перебродило-то готова випічка буде кислить.
- При додаванні в тісто рослинного масла, робити це потрібно в самому кінці, після муки, коли тісто вже готове, якщо зробити навпаки, тобто ризик отримання в результаті щільного тягучого тесту.
- Якщо ви додаєте в млинці соду, то обов’язково потрібно погасити її в оцті або лимонної кислоти.
- Якщо тісто у вас вийшло дуже густим, не турбуйтеся, просто розбавте його, але не молоком, а водою, так млинці будуть м’якші.
Є вираз «перший млинець грудкою». Масляна на Русі збігалася з пробудження від сплячки ведмедів, які раніше називалися комами. Жителі села мали млинці до ведмежою барлогу, щоб задобрити злих від голоду ведмедиків. І правильно говорилося «перший млинець комам».
Рецепти м’яких млинчиків
На молоці
✍ Інгредієнти:
- Молоко — 1 літр
- Борошно — 2 склянки (320 грам)
- Яйця — 2 шт.
- Рослинна олія — 4 столові ложки
- Цукор — 2 столові ложки
- Сіль — 1/2 чайної ложки
- Сода — 1/2 чайної ложки
- Оцет — кілька крапель
- масло для змащування
Приготування:
- Молоко підігріваємо до теплого стану, яйця витягуємо з холодильника заздалегідь.
- Відокремлюємо білки від жовтків.
- Жовтки розтираємо з цукром і сіллю.
- Білки збиваємо міксером до густої піни.
- Далі потрібно просіяти борошно в окрему ємність.
- Соду обов’язково гасимо 9% оцтом і змішуємо з борошном.
- Змішуємо всі рідкі інгредієнти: молоко, яєчні білки і жовтки, потім по трохи всипаємо борошно, добре перемішуючи. Не можна допускати утворення борошняних грудочок.
- Вливаємо олію рослинну і перемішуємо.
- Сковороду добре прожарюємо на вогні, трохи змащуємо маслом і приступаємо до випічки.
Щоб млинці не були сухими перевертайте їх відразу ж, як краю підрум’янилися, а в серединці з’явилися невеликі бульбашки.
На воді
✍ Інгредієнти:
- Вода — 1 літр
- Яйця — 3 штуки
- Цукор — 2 столові ложки
- Сіль — 1/2 чайної ложки
- Борошно — 2 склянки (320 грам)
- Сода — 1/2 чайної ложки
- Оцет — кілька крапель
- Рослинна олія — 4 столові ложки
- Холодне вершкове масло для змащування
Приготування:
- Яйця збиваємо в піну.
- У воду додаємо сіль, цукор, соду, погашену в оцті.
- Додати яйця.
- Поступово всипаємо вже просіяне борошно, постійно помішуючи.
- Додати масло рослинне і все ретельно змішати.
- Добре прогріту на вогні сковороду змастити олією і приступаємо до випічки.
Щойно приготовані млинці потрібно обов’язково складати в стопку і змащувати холодним вершковим маслом і потім накривайте полотенчиком, щоб вони стали ніжними і м’якими.