Господині найчастіше визначають готовність котлет по утворилася на них золотисто-коричневої скоринки. Але при цьому фарш може залишатися сирим всередині.
Зазвичай так відбувається, якщо котлети були занадто великими або смажилися на сильному вогні. Як зрозуміти що котлети просмажаться читайте нижче.
Порада 1. Розламати котлету на 2 частини
Готовий фарш на зрізі буде сірувато-коричневого відтінку, без рожевих вкраплень. Зазвичай немає проблем з приготуванням печінкових, рибних, курячих котлет. Досить прожарити їх з кожного боку за 6-8 хвилин.
Свинина і яловичина – більш щільне м’ясо. Свинячі і яловичі котлети треба робити більш плоскими. Загальний час їх приготування становить не менше 20-25 хвилин.
Порада 2. Перевірити прозорість соку
Якщо не хочеться розламувати котлети і псувати їх вид, можна злегка надавити на них і проткнути виделкою. Виділився рожевий або каламутний сік означає, що фарш не готовий.
Сік повинен бути прозорим, а котлета – пружний, добре зберігає форму. Щоб не зіпсувати сковороду, можна проткнути м’якоть не виделкою, а зубочисткою.
Порада 3. Орієнтуватися на рецепт конкретного блюда
Зазвичай котлети в духовці або в мультиварці готуються довше, ніж на сковороді. Необхідно ставити час, температуру і режим, зазначені в рецепті.
Особливо це важливо, якщо хочеться зробити котлети з різними добавками.
Рецепт смаження ідеальних котлет з м’яса
Щоб приготувати фарш, краще брати свинячу корейку, шию, лопатку. Бажано, щоб м’ясо було охолодженим. Якщо ж воно заморожене, треба дати йому розтанути в холодильнику.
✍ Інгредієнти:
- свинина 500 г;
- 2 цибулини середнього розміру;
- білий хліб або батон, 160 г;
- соняшникова олія (рафінована), 3 ст. л.;
- вода, 100 мл;
- сухарі панірувальні-100 г;
- сіль, перець.
Приготування:
- М’ясо порізати на шматочки, підходящі для м’ясорубки. Цибулю очистити, промити, нарізати на четвертинки.
- Перемолоти в м’ясорубці м’ясо разом з цибулею. Ретельно вимісити фарш руками. Поставити його в холодильник на півгодини, щоб котлети вийшли більш пишними.
- З хліба зрізати скоринку (її можна підсушити і зробити панірування). М’якуш залишити на 10 хвилин у холодній воді. Навіщо додавати хліб у фарш читайте у попередній статті.
- Воду злити, хліб віджати і додати у фарш. Підсолити і поперчити за смаком. Перемішати фарш руками до однорідної маси.
- Розділити фарш на 6 частин і сформувати котлетки. Кожну обваляти в паніровці і залишити на 5 хвилин, щоб крихти сухарів розмокли і прилипли.
- Викласти котлети на сковороду з добре розігрітим маслом і смажити по 2 хвилини з кожного боку на великому вогні.
- Зменшити вогонь до середнього, закрити сковороду кришкою і смажити ще 20 хвилин, періодично перевертаючи і поливаючи утвореним соком.
Перші котлети з рубленого м’яса у вигляді коржа стали готувати в Росії в часи царювання Петра I. До цього в Європі котлетою вважалися свинячі або яловичі реберця, нанизані на шампури і обгорнені шарами м’яса.
Добре приготовлена котлета – м’яка, соковита. Якщо здається, що блюдо все-таки вийшло сируватим, можна довести його до готовності гасінням або в духовці.