Суп з баранини — найпоширеніше перша страва на Сході. Однак ситний, ароматний бульйон підкорив серця і шлунки представників всіх народів світу. Спробуйте приготувати цей гороховий суп з баранини за рецептом, який ми підготували. Можливо, він стане улюбленою стравою Вашої сім’ї.
Інгредієнти
- Вода 2-5 л
- Баранина 400 г
- Часник 3 зубчик
- Горох сушений 1 склянку
- Кріп за смаком
- Картопля 3 шт.
- Цибуля ріпчаста 3 шт.
- Морква 1 шт.
- Лавровий лист 1 шт.
- Перець запашний за смаком
- Перець чорний горошок за смаком
- Коріандр за смаком
- Сіль за смаком
- На 100 грам
- Калорії: 137 ккал
- Білки: 6.4 г
- Жири: 3.2 г
- Вуглеводи: 21.6 г
Кроки
3 год. 20 хв.
-
Заздалегідь підготуємо м’ясо, ретельно його вимиємо, разрежем на порційні шматочки, заллємо водою і поставимо на вогонь, довівши до кипіння.
-
Як тільки вода закипить, зливаємо її, промиваємо м’ясо і знову заливаємо водою, ставимо на вогонь, нехай закипає, це наш майбутній бульйон.
-
Тим часом підготуємо горох, промиємо його проточною водою кілька разів, поки вона не стане світліше, потім заливаємо і ставимо набухати, злегка протерши горох рукою.
-
По мірі того, як бульйон починає закипати, на поверхні утворюється піна, її необхідно прибрати шумівкою або ложкою. Тепер залишаємо бульйон вариться на слабкому вогні протягом двох годин.
-
Потім підготуємо овочі. Промиємо порточной водою і почистимо моркву, цибулю, часник і картоплю.
-
Цибулю і часник нарізаємо дрібними кубиками.
-
Морква також шаткуємо дрібними кубиками або натерти на тертці (кому як подобається).
-
Далі невеликими кубиками нарізаємо картоплю і заливаємо його водою, поки вариться бульйон, щоб не почорнів.
-
Тепер можна приступити до засмажки. Для цього нагріємо сковороду, додамо рослинне масло. У розігріте масло кладемо овочі: цибуля, часник, морква. Обсмажуємо до золотистого кольору, періодично помішуючи, близько 10 хвилин.
-
Як тільки овочі придбали золотистий колір, додаємо спеції, попередньо розмелені в гуртку товкачиком (або можна використовувати кавомолку). Все перемішати і залишити на вогні ще пару хвилин.
-
Далі в овочі можна додати дрібно нарізані стебла кропу для аромату. Цей етап можна пропустити, якщо не любите зелень. Все перемішати, тушкувати пару хвилин. Наша зажарка готова.
-
Хвилин за 10 до кінця варіння, бульйон необхідно посолити за смаком. Якщо це зробити спочатку, м’ясо може стати більш жорстким.
-
Отже, 2 години минуло, бульйон готовий, приступаємо до формування супчика. Зливаємо з гороху воду і додаємо його в каструлю, нехай покипить хвилин 20.
-
Кладемо підготовлений нами картоплю, попередньо злив з нього воду і варимо суп до пюреобразного стану хвилин 30, так він виходить ще смачніше.
-
Дів… останні штрихи в оформленні страви. Викладаємо в каструлю засмажені нами овочі, все перемішуємо, додаємо лавровий лист, зменшуємо вогонь до мінімуму і залишаємо нудитися хвилин 10.
-
Смачний і ароматний супчик готовий. Прикрашаємо зеленню, за бажанням додаємо ложку сметани і подаємо до столу. Приємного апетиту!
Існує думка, що гороховий суп без копченостей — це не суп. Тому, якщо Ви затятий гурман за 10 хвилин до кінця варіння для посилення смаку в суп можна додати приправу «рідкий дим». Також для бульйону рекомендую брати баранячі реберця, що зробить суп насиченішим і ароматні.
Харчуйтеся смачно і корисно, експериментуйте, потіште себе і своїх улюблених незвичайними стравами.
Готуйте з задоволенням разом з нами просто та швидко, приєднуйтесь до нас в Instagram та інших соц.мережах.
Також рекомендуємо подивитися цей рецепт дієтичного горохового супу з курячою грудкою!