Приготуйте смачне домашнє варення, желе або мармелад слідуючи цим порадам.
10 порад як зробити варення
Поради як зробити домашнє варення, желе, джем і мармелад
- Завжди використовуйте неушкоджені фрукти. Фрукти з надто великими ушкодженнями зіпсують результат, і варення може швидко зіпсуватися.
- Фруктова свіжість впливає на комплектацію готового продукту — варення, желе і мармеладу, з-за пектину. Пектин природним чином міститься у фруктах і, коли він приготований з цукром і природного кислотою в плодах, згущується і зберігає консервацію. Цитрусові, полуниця, яблука і червона смородина мають високий рівень пектину. М’які фрукти, такі як персики, мають більш низький рівень. Якщо у фруктах мало пектину, потрібно додати фрукти з більш високим рівнем. Крім того, трохи лимонного соку допоможе. Коли це можливо, використовуйте злегка недостиглі плоди, тоді рівень пектину буде на найвищому рівні.
- Використовуйте гранульований або консервуючий цукор. Гранульований відмінно підходить для фруктів з високим вмістом пектину. Це позбавить від необхідності додавати лимонний сік. Завжди перевіряйте, щоб цукор повністю розчинився, перш ніж довести до кипіння.
- Переконайтеся, що все обладнання, яке ви використовуєте, чисте. Для приготування варення перед використанням обов’язково вимийте все обладнання що будите використовувати.
- Не робіть занадто велика кількість за один раз. Великі обсяги фруктів і цукру зажадають багато часу для досягнення заданої температури, в результаті чого фрукти будуть розбиватися і в кінцевому підсумку розчинятися в варення.
- Помістіть невелику тарілку або блюдце в холодильник на 15 хвилин, щоб перевірити варення, желе або мармеладу. Вилийте ложку гарячого варення, желе або мармеладу на тарілку і покладіть в холодильник на 5 хвилин. Натисніть на краю варення вказівним пальцем, воно повинно схопитися, зморщиться. Завжди перевіряйте, коли вказано в рецепті. Якщо не схопитися , продовжуйте готувати, перевіряючи кожні 5 хвилин. Не переварюйте. Спокусливо продовжувати готувати, щоб домогтися кращого приготування. Трохи слабкіше варення краще того, яке на смак випалено або там, де фрукти розчинилися.
- Знімайте будь накип, яка піднімається на поверхню. Зніміть ложкою або додайте крихітний шматочок вершкового масла і перемішайте.
- Завжди залишайте варення, щоб воно охолонуло 15 хвилин після досягнення заданого значення, щоб фрукти не піднімалися на поверхню при наливанні в банки.
- Завжди використовуйте чисті стерилізовані банки. Для стерилізації вимити в гарячій мильній воді, добре промити і поставити на дно в прохолодну духовку як мінімум на півгодини.
- Закрийте банку з щільно прилягає кришкою або целофаном, закріпленим гумкою. Зберігати в прохолодному, бажано темному місці..