Які креми для яких тортів підходять [рекомендації від кондитерів]

Дізнайтеся, який крем краще для бісквіта, а який – для «Наполеона». 8 варіантів для тортів і тістечок. Плюс 6 простих відео-рецептів.

Сьогодні розглянемо, які бувають креми для тортів і який з них краще підходить для десерту.

Торти & Креми

У господині завжди є на замітці рецепти, щоб скромний корж перетворити у святковий торт. Щоб не зіпсувати смак, використовуйте свіжі та якісні продукти.

Назва крему Для яких тортів і десертів підходить
Класичний заварний Для бісквіта, «Наполеона», і «Медовика», вафельних коржів, їм також наповнюють трубочки і еклери.
Універсальний масляний Для бісквіта. Тримає форму, тому підходить для покриття під мастику і для прикраси виробів трояндочками, квітами і написами. Увага: боїться тепла!
Зі згущеним молоком і яйцями Для пісочного, а також використовується як наповнювач тістечок: кошиків, еклерів, трубочок, горішків і профітролей.
Зі згущеного молока і вершкового масла Універсальний і годиться для просочення будь-яких коржів: бісквітних, пісочних, листкових і безе.
На манної каші Для м’яких коржів, «Пташиного молока» та класичного «Медовика».
Сирний Ідеальний для пісочних коржів.
Білковий Використовується як начинка в еклерах, кошичках і трубочках. Їм частково декорують або повністю покривають торти. Для прошарку не годиться.
Вершковий крем «П’ятихвилинка» Для тістечок, бісквітів, під мастику. Стійкий, тому годиться для прикрас.

Якщо ви хочете додати крему тонкий аромат, додайте до основних інгредієнтів крапельку алкоголю – краще лікеру або коньяку.

Дивіться також — 10 рецептів просочення коржів. Перейти до статті.

Рекомендації від кондитерів

Особливості роботи з кремом:

 • Щоб він не розшарувався крем маскарпоне готуйте його з холодних інгредієнтів (однакової температури).
 • Білки будуть добре збиватися, якщо їх попередньо охолодити і додати кілька крапель свіжого холодного соку лимона. Жовток, навпаки, любить кімнатну температуру і цукор.
 • Заварний крем зберігається не більше доби. Масляний – тримається до 5 днів.
  З дуже холодного заварного вийде зробити фігурки.
 • Білковий – самий примхливий, але саме з нього виходять шедеври кулінарного мистецтва. Щоб він вийшов потрібної консистенції, дотримуйтесь інструкції.
 • Щоб не зіпсувати сирну кремову масу, протріть сир 2-3 рази через сито. Сирний крем досить стійкий. Їм виводять декоративні лінії і квіточки.
 • Щоб прикрасити торт, тримайте кондитерський шприц поруч з поверхнею.
 • Охолоджений крем додасть торту матовість, а теплий – створить ефект блиску.
 • масло застосовується в багатьох базових кремах. У ньому не повинно бути багато рослинного жиру, інакше маса не зіб’ється або розшарується, матиме присмак маргарину.
 • Беріть жирні вершки, мінімум 38%. Низькопроцентні погано взобьются, торт вийде не пишним і потече. Як збити вершки, щоб вони стали стійкими дізнайтеся з попередньої статті.

6 рецептів простих кремів [відео]